Portal Pszczelarski

Pasieka z recyklingu w Tychach 2022

pszczelarstwo śląskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska pasieka z recyklingu ule z elektrośmieci

Dziesiąta w Polsce i trzecia w województwie śląskim miejska pasieka z ulami zbudowanymi z elektrośmieci stanęła w Tychach. W Parku Łabędzim pojawiły się trzy ule, w których zamieszkały pszczoły rasy krainka. 

Pasieka stanęła w ramach współpracy Urzędu Miasta z Fundacją Odzyskaj Środowisko i firmą MB Recycling. Ule zbudowane są między innymi z bębnów od pralek, które zebrano w 2021 roku. Mieszkańcy Tychów składali wówczas swoje elektrośmieci do 18 czerwonych pojemników rozmieszczonych na terenie całego miasta.

Przy pasiece z recyklingu będą odbywały się warsztaty pszczelarskie dla dzieci. Najmłodsi będą miały tu możliwość między innymi wyciągać plastry z ula czy rozlewać miód do słoików. Jak podaje portal Nasze Miasto Tychy, jesienią 2022 roku Tyski Zakład Usług Komunalnych posieje w okolicach Parku Łabędzkiego łąkę kwietną, by zapewnić pszczołom jak najlepszy rozwój. 

Mimo że jest to pierwsza w Tychach pasieka z recyklingu, to nie jest to jednak jedyna pasieka miejska w tym mieście. Ule znajdują się także przy Szkole Mistrzostwa Sportowego oraz Przedszkolu Artystyczno-Sportowym SportArt.



Liczba wyświetleń artykułu: 432

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Nan-e qandi

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Propolis - produkt pszczeli