Portal Pszczelarski

Pasieka z recyklingu w Tychach 2022

pszczelarstwo śląskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska pasieka z recyklingu ule z elektrośmieci

Dziesiąta w Polsce i trzecia w województwie śląskim miejska pasieka z ulami zbudowanymi z elektrośmieci stanęła w Tychach. W Parku Łabędzim pojawiły się trzy ule, w których zamieszkały pszczoły rasy krainka. 

Pasieka stanęła w ramach współpracy Urzędu Miasta z Fundacją Odzyskaj Środowisko i firmą MB Recycling. Ule zbudowane są między innymi z bębnów od pralek, które zebrano w 2021 roku. Mieszkańcy Tychów składali wówczas swoje elektrośmieci do 18 czerwonych pojemników rozmieszczonych na terenie całego miasta.

Przy pasiece z recyklingu będą odbywały się warsztaty pszczelarskie dla dzieci. Najmłodsi będą miały tu możliwość między innymi wyciągać plastry z ula czy rozlewać miód do słoików. Jak podaje portal Nasze Miasto Tychy, jesienią 2022 roku Tyski Zakład Usług Komunalnych posieje w okolicach Parku Łabędzkiego łąkę kwietną, by zapewnić pszczołom jak najlepszy rozwój. 

Mimo że jest to pierwsza w Tychach pasieka z recyklingu, to nie jest to jednak jedyna pasieka miejska w tym mieście. Ule znajdują się także przy Szkole Mistrzostwa Sportowego oraz Przedszkolu Artystyczno-Sportowym SportArt.



Liczba wyświetleń artykułu: 646

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Bananowe chipsy z miodem

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą