Portal Pszczelarski

Pasieka z recyklingu w Tychach 2022

pszczelarstwo śląskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska pasieka z recyklingu ule z elektrośmieci

Dziesiąta w Polsce i trzecia w województwie śląskim miejska pasieka z ulami zbudowanymi z elektrośmieci stanęła w Tychach. W Parku Łabędzim pojawiły się trzy ule, w których zamieszkały pszczoły rasy krainka. 

Pasieka stanęła w ramach współpracy Urzędu Miasta z Fundacją Odzyskaj Środowisko i firmą MB Recycling. Ule zbudowane są między innymi z bębnów od pralek, które zebrano w 2021 roku. Mieszkańcy Tychów składali wówczas swoje elektrośmieci do 18 czerwonych pojemników rozmieszczonych na terenie całego miasta.

Przy pasiece z recyklingu będą odbywały się warsztaty pszczelarskie dla dzieci. Najmłodsi będą miały tu możliwość między innymi wyciągać plastry z ula czy rozlewać miód do słoików. Jak podaje portal Nasze Miasto Tychy, jesienią 2022 roku Tyski Zakład Usług Komunalnych posieje w okolicach Parku Łabędzkiego łąkę kwietną, by zapewnić pszczołom jak najlepszy rozwój. 

Mimo że jest to pierwsza w Tychach pasieka z recyklingu, to nie jest to jednak jedyna pasieka miejska w tym mieście. Ule znajdują się także przy Szkole Mistrzostwa Sportowego oraz Przedszkolu Artystyczno-Sportowym SportArt.Liczba wyświetleń artykułu: 1051

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Pierniczki na miodzie

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.