Portal Pszczelarski

Pasieka z recyklingu w Tychach 2022

pszczelarstwo śląskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska pasieka z recyklingu ule z elektrośmieci

Dziesiąta w Polsce i trzecia w województwie śląskim miejska pasieka z ulami zbudowanymi z elektrośmieci stanęła w Tychach. W Parku Łabędzim pojawiły się trzy ule, w których zamieszkały pszczoły rasy krainka. 

Pasieka stanęła w ramach współpracy Urzędu Miasta z Fundacją Odzyskaj Środowisko i firmą MB Recycling. Ule zbudowane są między innymi z bębnów od pralek, które zebrano w 2021 roku. Mieszkańcy Tychów składali wówczas swoje elektrośmieci do 18 czerwonych pojemników rozmieszczonych na terenie całego miasta.

Przy pasiece z recyklingu będą odbywały się warsztaty pszczelarskie dla dzieci. Najmłodsi będą miały tu możliwość między innymi wyciągać plastry z ula czy rozlewać miód do słoików. Jak podaje portal Nasze Miasto Tychy, jesienią 2022 roku Tyski Zakład Usług Komunalnych posieje w okolicach Parku Łabędzkiego łąkę kwietną, by zapewnić pszczołom jak najlepszy rozwój. 

Mimo że jest to pierwsza w Tychach pasieka z recyklingu, to nie jest to jednak jedyna pasieka miejska w tym mieście. Ule znajdują się także przy Szkole Mistrzostwa Sportowego oraz Przedszkolu Artystyczno-Sportowym SportArt.Liczba wyświetleń artykułu: 1073

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016