Portal Pszczelarski

Kulinaria nie są obce pszczelarzom z Bielińca 2022

pszczelarstwo podkarpackie Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Wacław Piędel Pasieka na ogrodzie

"Pasieka na ogrodzie" należąca do Regionalnego Koła Pszczelarskiego "BARĆ" w Bielińcu wzięła udział w konkursie kulinarnym: "Pyszne smaki lasowiackiej ziemi", który odbył się podczas XIII Królewskiego Jarmarku w Pysznicy (powiat stalowowolski).

Pasieka na ogrodzie wystawiła swoje stoisko z miodami, ale również z produktami na bazie miodu. W kategorii na najlepszą nalewkę zajęliśmy II miejsce za nalewkę na miodzie. Także podczas Ogólnopolskich Dni Flisactwa, które odbyły się w Ulanowie, Regionalne Koło Pszczelarzy "BARĆ" wystawiło swoje stoisko z miodami i przysmaki kulinarne z miodem.

Również koło wzięło udział w konkursie kulinarnym na "Najlepszą potrawę na lasowiackim talerzu"’. Za potrawę: "pulpeciki duszone w młodej kapuście z miodem" otrzymaliśmy wyróżnienie.Liczba wyświetleń artykułu: 313

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę