Portal Pszczelarski

Według warmińsko-mazurskich pszczelarzy w 2022 roku będzie o 30% mniej miodu

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie produkcja miodu Józef Zych

Jak podaje Radio Olsztyn, Warmińsko-Mazurski Związek Pszczelarski szacuje, że wyprodukowanego w 2022 roku miodu może być mniej nawet o 30% niż w roku ubiegłym. To w sposób naturalny wpłynie na wzrost cen produktów pszczelich. 

Trudne warunki pogodowe spowodowały, że pszczoły nie miały zbyt dużo pyłku do zebrania, co przełożyło się na nie tylko niedobory miodu na rynku, ale też w pasiekach, co przenosi się większe koszty ich utrzymania. 

Na antenie Radia Olsztyn sytuację na rynku pszczelarskim skomentował prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Pszczelarskiego Józef Zysk. Jego zdaniem za wzrostem cen za litr miodu mogą stać również rosnące ceny cukru, paszy a także sprzętu pszczelarskiego oraz uli, gdzie podwyżki sięgają 30-50%. 

Cena litrowego słoika miodu kształtuje się na poziomie 40 złotych. Jest to cena zbliżona do tej z 2021 roku. Wynika to z faktu, że pszczelarze dokarmiali pszczoły cukrem, który kupili jeszcze po niższej cenie. Jednak jest to jedynie chwilowe wstrzymywanie spodziewanego trendu.Liczba wyświetleń artykułu: 770

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Ewidencje przy rozliczaniu się na podstawie PKPiR

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich

Sprzedaż bezpośrednia miodu - opodatkowanie