Portal Pszczelarski

Kradzież 30 uli z pasieki w Bogatyni 2022

Źródło: https://www.facebook.com/pszczelarze.zgorzelec/

pszczelarstwo dolnośląskie kradzież uli Henryk Wolny Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy ze Zgorzelca

30 uli zostało ukradzionych w Bogatyni w województwie dolnośląskim. Złodziej skorzystał z okazji, gdy właściciel przebywał w szpitalu. 

Z poszkodowanym pszczelarzem Henrykiem Wolnym skontaktował się serwis Nasze Miasto Zgorzelec. Mężczyzna wspomina, że wcześniej miał propozycję kupna uli, jednak zaproponował potencjalnemu kupcowi odłożenie rozmowy po powrocie ze szpitala. Po kilku miesiącach okazało się, że cała pasieka zniknęła. Okradziony hodowca jest załamany. Opiekuje się nim Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy ze Zgorzelca. 

Sprawa została zgłoszona policji. Pszczelarze proszą o pomoc wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje o sprawcy lub okolicznościach przestępstwa. Skradzionych zostało 30 uli kolorze w brązowym i zielonym typu warszawskiego i wielkopolskiego. Miejscowi hodowcy pszczół, z którymi rozmawiał serwis Nasze Miasto Zgorzelec podejrzewają, że mogła tego czynu dokonać osoba obeznana z pszczelarstwem, która być może chciała powiększyć własną hodowlę. Poza tym, przestępca musiał zdawać sobie sprawę z nieobecności właściciela. Wykrycie sprawców takich przestępstw najczęściej jest możliwe dzięki zeznaniom świadków.Liczba wyświetleń artykułu: 239

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Łosoś w musztardzie i miodzie

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bananowe chipsy z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Nalewka jaśminowa z miodem

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Biały miód leśny z Mount Oku

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.