Portal Pszczelarski

Policja złapała złodzieja uli z pasiek pod Łaskiem i Zduńską Wolą 2022

pszczelarstwo łódzkie kradzież uli

Policja zatrzymała sprawcę kradzieży uli z pasiek pod Łaskiem i Zduńska Wolą. Okazało się, że to również pszczelarz. Zatrzymany przyznał się do winy. Swoje postępowanie tłumaczył chęcią powiększenia własnej hodowli. 

Złodziejem okazał 37-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli. Dokonane kradzieże miały miejsce w okresie od lutego do czerwca 2022 roku w dwóch pasiekach, z których łącznie zabrano osiem uli wraz rodzinami pszczelimi. Straty zostały oszacowane na 14 500 złotych. 

Kradzieży w pasiekach z powodu ryzyka pożądlenia dokonują najczęściej osoby, które prowadzą lub prowadzili własne pasieki. Według informacji przekazanych przez policję, sprawcę udało się namierzyć w wyniku działań operacyjnych o charakterze niejawnym. Po zatrzymaniu 37-letni pszczelarz który przyznał, że w ten nietypowy sposób chciał zwiększyć liczbę swoich pszczół wskazał miejsce przechowywania skradzionych uli, które następnie zostały zwrócone prawowitym właścicielom. 

Prokuratura przedstawiła zatrzymanemu hodowcy pszczół zarzuty kradzieży mienia. Grozi mu za to do 5 latLiczba wyświetleń artykułu: 175

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll