Portal Pszczelarski

Policja złapała złodzieja uli z pasiek pod Łaskiem i Zduńską Wolą 2022

pszczelarstwo łódzkie kradzież uli

Policja zatrzymała sprawcę kradzieży uli z pasiek pod Łaskiem i Zduńska Wolą. Okazało się, że to również pszczelarz. Zatrzymany przyznał się do winy. Swoje postępowanie tłumaczył chęcią powiększenia własnej hodowli. 

Złodziejem okazał 37-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli. Dokonane kradzieże miały miejsce w okresie od lutego do czerwca 2022 roku w dwóch pasiekach, z których łącznie zabrano osiem uli wraz rodzinami pszczelimi. Straty zostały oszacowane na 14 500 złotych. 

Kradzieży w pasiekach z powodu ryzyka pożądlenia dokonują najczęściej osoby, które prowadzą lub prowadzili własne pasieki. Według informacji przekazanych przez policję, sprawcę udało się namierzyć w wyniku działań operacyjnych o charakterze niejawnym. Po zatrzymaniu 37-letni pszczelarz który przyznał, że w ten nietypowy sposób chciał zwiększyć liczbę swoich pszczół wskazał miejsce przechowywania skradzionych uli, które następnie zostały zwrócone prawowitym właścicielom. 

Prokuratura przedstawiła zatrzymanemu hodowcy pszczół zarzuty kradzieży mienia. Grozi mu za to do 5 latLiczba wyświetleń artykułu: 370

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Pierniczki świąteczne z miodem

Żurawina z miodem i wanilią

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Biały miód leśny z Mount Oku

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

BeePower! w Polsce i za granicą

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!