Portal Pszczelarski

Policja złapała złodzieja uli z pasiek pod Łaskiem i Zduńską Wolą 2022

pszczelarstwo łódzkie kradzież uli

Policja zatrzymała sprawcę kradzieży uli z pasiek pod Łaskiem i Zduńska Wolą. Okazało się, że to również pszczelarz. Zatrzymany przyznał się do winy. Swoje postępowanie tłumaczył chęcią powiększenia własnej hodowli. 

Złodziejem okazał 37-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli. Dokonane kradzieże miały miejsce w okresie od lutego do czerwca 2022 roku w dwóch pasiekach, z których łącznie zabrano osiem uli wraz rodzinami pszczelimi. Straty zostały oszacowane na 14 500 złotych. 

Kradzieży w pasiekach z powodu ryzyka pożądlenia dokonują najczęściej osoby, które prowadzą lub prowadzili własne pasieki. Według informacji przekazanych przez policję, sprawcę udało się namierzyć w wyniku działań operacyjnych o charakterze niejawnym. Po zatrzymaniu 37-letni pszczelarz który przyznał, że w ten nietypowy sposób chciał zwiększyć liczbę swoich pszczół wskazał miejsce przechowywania skradzionych uli, które następnie zostały zwrócone prawowitym właścicielom. 

Prokuratura przedstawiła zatrzymanemu hodowcy pszczół zarzuty kradzieży mienia. Grozi mu za to do 5 latLiczba wyświetleń artykułu: 1016

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Budyniowa owsianka czekoladowa z miodem

Banan w cieście

Naleśniki w karmelizowanym sosie pomarańczowym z miodem