Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

KGHM stworzyło pasiekę na terenie górniczego szybu 2022

pszczelarstwo dolnośląskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska pasieka w kopalni Konrad Bajger

KGHM Polska Miedź S.A. uruchomiła swoją pasiekę na terenie górniczego szybu. Trzy ule stanęły w Zakładach Górniczych Lubin. Zamieszka tu ponad 200 tysięcy pszczół rasy krainka.

Pasieka powstała w ramach projektu realizowanego przez KGHM, którego celem jest inspirowanie pracowników przedsiębiorstwa oraz mieszkańców Zagłębia Miedziowego do angażowania się w akcje na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Kolejne ule mają pojawiły się przy należącej do Polskiej Grupy Uzdrowisk – Uzdrowiska Kłodzkie, której współwłaścicielem jest KGHM, rozlewni wody Staropolanka i kopalni borowiny w Połczynie Zdrój. Na temat podejmowanych działań powstał już film opublikowany w serwisie YouTube. 

Pasieką KGHM w Lubinie opiekuje się na stałe pracownik firmy Konrad Bajger, a w zasiedleniu uli pomagał skialpinista Andrzej Bargiel. Domki dla pszczół zostały z kolei pomalowane podczas warsztatów pszczelarskich dla młodzieży z Zagłębia Miedziowego. Władze koncernu liczą, że realizowany projekt przyczyni się do rozpowszechnienia w okolicy praktyk na rzecz podtrzymania pszczelej populacji.Liczba wyświetleń artykułu: 557

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Naleśniki w karmelizowanym sosie pomarańczowym z miodem

Miód z dziką różą

Zdrowe cukierki z miodem w trzech wersjach

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Zostań bohaterem pszczół

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

O co chodzi w BeePower!?

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.