Portal Pszczelarski

KGHM stworzyło pasiekę na terenie górniczego szybu 2022

pszczelarstwo dolnośląskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska pasieka w kopalni Konrad Bajger

KGHM Polska Miedź S.A. uruchomiła swoją pasiekę na terenie górniczego szybu. Trzy ule stanęły w Zakładach Górniczych Lubin. Zamieszka tu ponad 200 tysięcy pszczół rasy krainka.

Pasieka powstała w ramach projektu realizowanego przez KGHM, którego celem jest inspirowanie pracowników przedsiębiorstwa oraz mieszkańców Zagłębia Miedziowego do angażowania się w akcje na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Kolejne ule mają pojawiły się przy należącej do Polskiej Grupy Uzdrowisk – Uzdrowiska Kłodzkie, której współwłaścicielem jest KGHM, rozlewni wody Staropolanka i kopalni borowiny w Połczynie Zdrój. Na temat podejmowanych działań powstał już film opublikowany w serwisie YouTube. 

Pasieką KGHM w Lubinie opiekuje się na stałe pracownik firmy Konrad Bajger, a w zasiedleniu uli pomagał skialpinista Andrzej Bargiel. Domki dla pszczół zostały z kolei pomalowane podczas warsztatów pszczelarskich dla młodzieży z Zagłębia Miedziowego. Władze koncernu liczą, że realizowany projekt przyczyni się do rozpowszechnienia w okolicy praktyk na rzecz podtrzymania pszczelej populacji.Liczba wyświetleń artykułu: 316

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Zmiany w podatkach i składkach ZUS dla pszczelarzy w 2017 roku

Zryczałtowany podatek dochodowy przy sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich przetworzonych

Ewidencje przy rozliczaniu się na podstawie PKPiR

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Kontrola jakości miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Skład miodu

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.