Portal Pszczelarski

KGHM stworzyło pasiekę na terenie górniczego szybu 2022

pszczelarstwo dolnośląskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska pasieka w kopalni Konrad Bajger

KGHM Polska Miedź S.A. uruchomiła swoją pasiekę na terenie górniczego szybu. Trzy ule stanęły w Zakładach Górniczych Lubin. Zamieszka tu ponad 200 tysięcy pszczół rasy krainka.

Pasieka powstała w ramach projektu realizowanego przez KGHM, którego celem jest inspirowanie pracowników przedsiębiorstwa oraz mieszkańców Zagłębia Miedziowego do angażowania się w akcje na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Kolejne ule mają pojawiły się przy należącej do Polskiej Grupy Uzdrowisk – Uzdrowiska Kłodzkie, której współwłaścicielem jest KGHM, rozlewni wody Staropolanka i kopalni borowiny w Połczynie Zdrój. Na temat podejmowanych działań powstał już film opublikowany w serwisie YouTube. 

Pasieką KGHM w Lubinie opiekuje się na stałe pracownik firmy Konrad Bajger, a w zasiedleniu uli pomagał skialpinista Andrzej Bargiel. Domki dla pszczół zostały z kolei pomalowane podczas warsztatów pszczelarskich dla młodzieży z Zagłębia Miedziowego. Władze koncernu liczą, że realizowany projekt przyczyni się do rozpowszechnienia w okolicy praktyk na rzecz podtrzymania pszczelej populacji.Liczba wyświetleń artykułu: 646

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Ciasteczka lekko miodowe

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Pierniczki świąteczne z miodem

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Bigos z miodem

Domowa musztarda z miodem

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie