Portal Pszczelarski

Pasieka z recyklingu stanęła w Iłży 2022

pszczelarstwo mazowieckie ule z recyklingu Tomasz Waśkiewicz pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

Ule wykonane z odpadów elektrycznych stanęły na terenie Muzeum Regionalnego przy ulicy Błazińskiej 1 w Iłży w województwie mazowieckim. W miejskiej pasiece z recyklingu zamieszkają pszczoły rasy krainka. 

Do uroczystego otwarcia pasieki doszło we wtorek, 28 czerwca 2022 roku o godzinie 11. Dokonał tego burmistrz Iłży Przemysław Burek wraz z przedstawicielami Fundacji Odzyskaj Środowisko, która brała udział w realizacji tej inicjatywy. 

Projekt mógł zostać wykonany dzięki zbiórce elektrycznych śmieci mieszkańców Iłży do rozstawionych w mieście czerwonych pojemników lub poprzez odbiory domowe. Część z tych odpadów wykorzystano do stworzenia oryginalnych uli. Jednym z nich jest ul pokazowy z drzwiczkami od pralki według pomysłu grafika i pszczelarza Tomasza Waśkiewicza. Za sprawą tego rozwiązania możliwe jest oglądanie życia pszczół przez przeszkoloną szybę. Jednocześnie przez podłączony głośnik można również usłyszeć pracujące owady. 

Takie pokazy pomagają w realizacji głównego celu tej inicjatywy, czyli edukacji najmłodszych. W założeniach mają tu się odbywać warsztaty i zajęcia na temat życia pszczół i pszczelarstwa. Pasieka jest pod stałą opieką pszczelarza, który będzie prowadził również miodobrania.Liczba wyświetleń artykułu: 187

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Zrekultywowane tereny kopalni Górażdże jako potencjalne siedlisko występowania pszczół

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016