Portal Pszczelarski

Pasieka z recyklingu stanęła w Iłży 2022

pszczelarstwo mazowieckie ule z recyklingu Tomasz Waśkiewicz pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

Ule wykonane z odpadów elektrycznych stanęły na terenie Muzeum Regionalnego przy ulicy Błazińskiej 1 w Iłży w województwie mazowieckim. W miejskiej pasiece z recyklingu zamieszkają pszczoły rasy krainka. 

Do uroczystego otwarcia pasieki doszło we wtorek, 28 czerwca 2022 roku o godzinie 11. Dokonał tego burmistrz Iłży Przemysław Burek wraz z przedstawicielami Fundacji Odzyskaj Środowisko, która brała udział w realizacji tej inicjatywy. 

Projekt mógł zostać wykonany dzięki zbiórce elektrycznych śmieci mieszkańców Iłży do rozstawionych w mieście czerwonych pojemników lub poprzez odbiory domowe. Część z tych odpadów wykorzystano do stworzenia oryginalnych uli. Jednym z nich jest ul pokazowy z drzwiczkami od pralki według pomysłu grafika i pszczelarza Tomasza Waśkiewicza. Za sprawą tego rozwiązania możliwe jest oglądanie życia pszczół przez przeszkoloną szybę. Jednocześnie przez podłączony głośnik można również usłyszeć pracujące owady. 

Takie pokazy pomagają w realizacji głównego celu tej inicjatywy, czyli edukacji najmłodszych. W założeniach mają tu się odbywać warsztaty i zajęcia na temat życia pszczół i pszczelarstwa. Pasieka jest pod stałą opieką pszczelarza, który będzie prowadził również miodobrania.Liczba wyświetleń artykułu: 740

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Jajka w koszulce z kuskusem, pomidorkami i miodem

Pierniczki z miodem na święta - wersja 2

Ciasto kukurydziane z wiśniami na miodzie

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie