Portal Pszczelarski

Kradzież uli w powiecie łosickim 06.2022

pszczelarstwo mazowieckie kradzież uli Regionalny Związek Pszczelarzy w Siedlcach Zdzisław Olszewki

W powiecie łosickim w województwie mazowieckim doszło do dwóch kradzieży rodzin pszczelich. Poszkodowani pszczelarze szacują swoje straty na łącznie około 80 tysięcy złotych. 

Jak podaje Radio RDC, do zdarzeń doszło w jednym tygodniu na terenie dwóch w gmin w powiecie łosickim. W gminie Huszlew okradziona została pasieka wędrowna. Przestępcy zabrali tu nie tylko pszczoły, ale również elementy konstrukcyjne uli oraz miód. Straty zostały oszacowane na ponad 18 tysięcy złotych. Do drugiego przestępstwa doszło tym razem na terenie stacjonarnej pasieki w gminie Platerów. Tu straty były już większe i przekroczyły 60 tysięcy złotych.

W rozmowie z Radiem RDC prezes zarządu Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlcach Zdzisław Olszewski wykluczył w obydwu sprawach możliwość działania chuliganów i uważa, że były to działania na zlecenie wykonane przez osoby obeznane z pszczołami. W przeciwnym razie byłyby one narażone na poważne użądlenia. 

Sprawami obydwu kradzieży zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Łosicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Siedlcach. Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat sprawców tych przestępstw proszone są o kontakt z organami ścigania.Liczba wyświetleń artykułu: 512

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Piernik sułtański

Chleb z szafranem i miodem

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Wigilijne łazanki na bogato

Bananowe chipsy z miodem

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową