Portal Pszczelarski

Kradzież uli w powiecie łosickim 06.2022

pszczelarstwo mazowieckie kradzież uli Regionalny Związek Pszczelarzy w Siedlcach Zdzisław Olszewki

W powiecie łosickim w województwie mazowieckim doszło do dwóch kradzieży rodzin pszczelich. Poszkodowani pszczelarze szacują swoje straty na łącznie około 80 tysięcy złotych. 

Jak podaje Radio RDC, do zdarzeń doszło w jednym tygodniu na terenie dwóch w gmin w powiecie łosickim. W gminie Huszlew okradziona została pasieka wędrowna. Przestępcy zabrali tu nie tylko pszczoły, ale również elementy konstrukcyjne uli oraz miód. Straty zostały oszacowane na ponad 18 tysięcy złotych. Do drugiego przestępstwa doszło tym razem na terenie stacjonarnej pasieki w gminie Platerów. Tu straty były już większe i przekroczyły 60 tysięcy złotych.

W rozmowie z Radiem RDC prezes zarządu Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlcach Zdzisław Olszewski wykluczył w obydwu sprawach możliwość działania chuliganów i uważa, że były to działania na zlecenie wykonane przez osoby obeznane z pszczołami. W przeciwnym razie byłyby one narażone na poważne użądlenia. 

Sprawami obydwu kradzieży zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Łosicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Siedlcach. Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat sprawców tych przestępstw proszone są o kontakt z organami ścigania.Liczba wyświetleń artykułu: 211

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie