Portal Pszczelarski

Kradzież uli w powiecie łosickim 06.2022

pszczelarstwo mazowieckie kradzież uli Regionalny Związek Pszczelarzy w Siedlcach Zdzisław Olszewki

W powiecie łosickim w województwie mazowieckim doszło do dwóch kradzieży rodzin pszczelich. Poszkodowani pszczelarze szacują swoje straty na łącznie około 80 tysięcy złotych. 

Jak podaje Radio RDC, do zdarzeń doszło w jednym tygodniu na terenie dwóch w gmin w powiecie łosickim. W gminie Huszlew okradziona została pasieka wędrowna. Przestępcy zabrali tu nie tylko pszczoły, ale również elementy konstrukcyjne uli oraz miód. Straty zostały oszacowane na ponad 18 tysięcy złotych. Do drugiego przestępstwa doszło tym razem na terenie stacjonarnej pasieki w gminie Platerów. Tu straty były już większe i przekroczyły 60 tysięcy złotych.

W rozmowie z Radiem RDC prezes zarządu Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlcach Zdzisław Olszewski wykluczył w obydwu sprawach możliwość działania chuliganów i uważa, że były to działania na zlecenie wykonane przez osoby obeznane z pszczołami. W przeciwnym razie byłyby one narażone na poważne użądlenia. 

Sprawami obydwu kradzieży zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Łosicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Siedlcach. Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat sprawców tych przestępstw proszone są o kontakt z organami ścigania.Liczba wyświetleń artykułu: 897

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Domowa musztarda z miodem

Bigos z miodem

Ogórki z miodem