Portal Pszczelarski

300 tysięcy złotych dla pszczelarzy z zachodniopomorskiego 2022

pszczelarstwo zachodniopomorskie akcja pszczelarska dofinansowanie pasieki

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyzna pieniądze w ramach konkursu, którego celem jest utrzymanie zdrowotności oraz liczebności rodzin pszczelich w regionie poprzez zakup karmy z dodatkami prebiotycznymi. O dotacje można ubiegać się do 4 lipca 2022 roku. 

Wnioski mogą składać elektronicznie za pośrednictwem generatora Witkac.pl organizacje pozarządowe, które realizujące zadania statutowe w sferze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego na terenie województwa zachodniopomorskiego. 

Łączna kwota przeznaczona na zakup karmy wynosi 300 tysięcy złoty. Jak wskazano w komunikacie, powinna ona trafić do jak największej liczby pszczelarzy prowadzący pasieki na terenie województwa zachodniopomorskiego, niezależnie od tego czy są oni zrzeszeni w jakimś związku, czy nie. 

Zadanie ma być realizowane do 15 grudnia 2022 roku. W tym czasie podmiot, który otrzyma środki musi w sposób efektywny, równy i oszczędnych rozdysponować karmę z dodatkami prebiotycznymi wśród zachodniopomorskich pszczelarzy. Wsparcie ma zapobiegać degradacji rodzin pszczelich z powodu braku naturalnego pokarmu, co jest najczęściej związane z pogarszającymi się dla pszczół warunkami pogodowymi. 

Więcej informacji na temat zasad składania wniosków i otrzymania pieniędzy można znaleźć na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego.Liczba wyświetleń artykułu: 428

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Wigilijne łazanki na bogato

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Nan-e qandi

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą

Kapusta czerwona z porto