Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

300 tysięcy złotych dla pszczelarzy z zachodniopomorskiego 2022

pszczelarstwo zachodniopomorskie akcja pszczelarska dofinansowanie pasieki

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyzna pieniądze w ramach konkursu, którego celem jest utrzymanie zdrowotności oraz liczebności rodzin pszczelich w regionie poprzez zakup karmy z dodatkami prebiotycznymi. O dotacje można ubiegać się do 4 lipca 2022 roku. 

Wnioski mogą składać elektronicznie za pośrednictwem generatora Witkac.pl organizacje pozarządowe, które realizujące zadania statutowe w sferze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego na terenie województwa zachodniopomorskiego. 

Łączna kwota przeznaczona na zakup karmy wynosi 300 tysięcy złoty. Jak wskazano w komunikacie, powinna ona trafić do jak największej liczby pszczelarzy prowadzący pasieki na terenie województwa zachodniopomorskiego, niezależnie od tego czy są oni zrzeszeni w jakimś związku, czy nie. 

Zadanie ma być realizowane do 15 grudnia 2022 roku. W tym czasie podmiot, który otrzyma środki musi w sposób efektywny, równy i oszczędnych rozdysponować karmę z dodatkami prebiotycznymi wśród zachodniopomorskich pszczelarzy. Wsparcie ma zapobiegać degradacji rodzin pszczelich z powodu braku naturalnego pokarmu, co jest najczęściej związane z pogarszającymi się dla pszczół warunkami pogodowymi. 

Więcej informacji na temat zasad składania wniosków i otrzymania pieniędzy można znaleźć na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego.Liczba wyświetleń artykułu: 947

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom