Portal Pszczelarski

300 tysięcy złotych dla pszczelarzy z zachodniopomorskiego 2022

pszczelarstwo zachodniopomorskie akcja pszczelarska dofinansowanie pasieki

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyzna pieniądze w ramach konkursu, którego celem jest utrzymanie zdrowotności oraz liczebności rodzin pszczelich w regionie poprzez zakup karmy z dodatkami prebiotycznymi. O dotacje można ubiegać się do 4 lipca 2022 roku. 

Wnioski mogą składać elektronicznie za pośrednictwem generatora Witkac.pl organizacje pozarządowe, które realizujące zadania statutowe w sferze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego na terenie województwa zachodniopomorskiego. 

Łączna kwota przeznaczona na zakup karmy wynosi 300 tysięcy złoty. Jak wskazano w komunikacie, powinna ona trafić do jak największej liczby pszczelarzy prowadzący pasieki na terenie województwa zachodniopomorskiego, niezależnie od tego czy są oni zrzeszeni w jakimś związku, czy nie. 

Zadanie ma być realizowane do 15 grudnia 2022 roku. W tym czasie podmiot, który otrzyma środki musi w sposób efektywny, równy i oszczędnych rozdysponować karmę z dodatkami prebiotycznymi wśród zachodniopomorskich pszczelarzy. Wsparcie ma zapobiegać degradacji rodzin pszczelich z powodu braku naturalnego pokarmu, co jest najczęściej związane z pogarszającymi się dla pszczół warunkami pogodowymi. 

Więcej informacji na temat zasad składania wniosków i otrzymania pieniędzy można znaleźć na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego.Liczba wyświetleń artykułu: 653

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Puszysty omlet z bananami

Ananas w czekoladowym cieście

Klasyczna truskawka z miodem

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie