Portal Pszczelarski

300 tysięcy złotych dla pszczelarzy z zachodniopomorskiego 2022

pszczelarstwo zachodniopomorskie akcja pszczelarska dofinansowanie pasieki

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyzna pieniądze w ramach konkursu, którego celem jest utrzymanie zdrowotności oraz liczebności rodzin pszczelich w regionie poprzez zakup karmy z dodatkami prebiotycznymi. O dotacje można ubiegać się do 4 lipca 2022 roku. 

Wnioski mogą składać elektronicznie za pośrednictwem generatora Witkac.pl organizacje pozarządowe, które realizujące zadania statutowe w sferze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego na terenie województwa zachodniopomorskiego. 

Łączna kwota przeznaczona na zakup karmy wynosi 300 tysięcy złoty. Jak wskazano w komunikacie, powinna ona trafić do jak największej liczby pszczelarzy prowadzący pasieki na terenie województwa zachodniopomorskiego, niezależnie od tego czy są oni zrzeszeni w jakimś związku, czy nie. 

Zadanie ma być realizowane do 15 grudnia 2022 roku. W tym czasie podmiot, który otrzyma środki musi w sposób efektywny, równy i oszczędnych rozdysponować karmę z dodatkami prebiotycznymi wśród zachodniopomorskich pszczelarzy. Wsparcie ma zapobiegać degradacji rodzin pszczelich z powodu braku naturalnego pokarmu, co jest najczęściej związane z pogarszającymi się dla pszczół warunkami pogodowymi. 

Więcej informacji na temat zasad składania wniosków i otrzymania pieniędzy można znaleźć na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego.Liczba wyświetleń artykułu: 181

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Varroa destructor - obowiązki pszczelarza

Ekonomika pszczelarstwa - mikro i makro podejście do pszczelarstwa

Ziołomiody – produkty pszczele

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Pasieki powyżej 80 rodzin pszczelich - formy opodatkowania

Praca na etat a pasieka do 80 pni

Zmiany w podatkach i składkach ZUS dla pszczelarzy w 2017 roku