Portal Pszczelarski

Konkurs na Pszczelarza Roku w województwie podlaskim 2022

pszczelarstwo podlaskie konkurs pszczelarski Pszczelarz Roku

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił nabór w konkursie na "Pszczelarza Roku w województwie podlaskim". Do rywalizacji mogą stanąć hodowcy pszczół prowadzący pasiekę w regionie pod opieką lekarza weterynarii, legalnie wprowadzający swoje produkty pszczele do handlu detalicznego i współpracujący z Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego.

Konkurs stanowi element realizacji Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022-2023. Jego finansowanie odbywa się w całości ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej "Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. 

Wśród wskazanych celów konkursu jest promowanie dobrych praktyk pszczelarskich, pszczelarzy z województwa podlaskiego, a także upowszechnianie wiedzy o pszczelarstwie. Jak informuje portal wrotapodlasia.pl, organizatorzy liczą również na integrację środowiska lokalnych hodowców pszczół. Ocenie przez specjalnie powołaną komisję konkursową będzie podlegać higiena produkcji, wyposażenie pracowni pszczelarskiej, kompetencje pszczelarzy, ich technika hodowli oraz innowacje wprowadzane do działalności. 

Rozstrzygnięcie konkursu jest przewidziane na koniec 2022 roku. Zwycięzcy mają otrzymać nagrody pieniężne oraz dyplomy. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do końca lipca 2022 roku mailowo: ksow@wrotapodlasia.pl lub na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego - Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich, ulica Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok. Decyduje data stempla pocztowego.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu jest dostępny na portalu informacyjnym województwa podlaskiego – wrotapodlasia.pl.Liczba wyświetleń artykułu: 98

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Marchewka z jabłkiem i miodem

Łosoś w musztardzie i miodzie

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!