Portal Pszczelarski

Konkurs na Pszczelarza Roku w województwie podlaskim 2022

pszczelarstwo podlaskie konkurs pszczelarski Pszczelarz Roku

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił nabór w konkursie na "Pszczelarza Roku w województwie podlaskim". Do rywalizacji mogą stanąć hodowcy pszczół prowadzący pasiekę w regionie pod opieką lekarza weterynarii, legalnie wprowadzający swoje produkty pszczele do handlu detalicznego i współpracujący z Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego.

Konkurs stanowi element realizacji Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022-2023. Jego finansowanie odbywa się w całości ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej "Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. 

Wśród wskazanych celów konkursu jest promowanie dobrych praktyk pszczelarskich, pszczelarzy z województwa podlaskiego, a także upowszechnianie wiedzy o pszczelarstwie. Jak informuje portal wrotapodlasia.pl, organizatorzy liczą również na integrację środowiska lokalnych hodowców pszczół. Ocenie przez specjalnie powołaną komisję konkursową będzie podlegać higiena produkcji, wyposażenie pracowni pszczelarskiej, kompetencje pszczelarzy, ich technika hodowli oraz innowacje wprowadzane do działalności. 

Rozstrzygnięcie konkursu jest przewidziane na koniec 2022 roku. Zwycięzcy mają otrzymać nagrody pieniężne oraz dyplomy. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do końca lipca 2022 roku mailowo: ksow@wrotapodlasia.pl lub na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego - Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich, ulica Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok. Decyduje data stempla pocztowego.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu jest dostępny na portalu informacyjnym województwa podlaskiego – wrotapodlasia.pl.Liczba wyświetleń artykułu: 544

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Ciasteczka lekko miodowe

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Bananowe chipsy z miodem

Bigos staropolski na winie z miodem

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.