Portal Pszczelarski

Konkurs na Pszczelarza Roku w województwie podlaskim 2022

pszczelarstwo podlaskie konkurs pszczelarski Pszczelarz Roku

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił nabór w konkursie na "Pszczelarza Roku w województwie podlaskim". Do rywalizacji mogą stanąć hodowcy pszczół prowadzący pasiekę w regionie pod opieką lekarza weterynarii, legalnie wprowadzający swoje produkty pszczele do handlu detalicznego i współpracujący z Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego.

Konkurs stanowi element realizacji Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022-2023. Jego finansowanie odbywa się w całości ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej "Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. 

Wśród wskazanych celów konkursu jest promowanie dobrych praktyk pszczelarskich, pszczelarzy z województwa podlaskiego, a także upowszechnianie wiedzy o pszczelarstwie. Jak informuje portal wrotapodlasia.pl, organizatorzy liczą również na integrację środowiska lokalnych hodowców pszczół. Ocenie przez specjalnie powołaną komisję konkursową będzie podlegać higiena produkcji, wyposażenie pracowni pszczelarskiej, kompetencje pszczelarzy, ich technika hodowli oraz innowacje wprowadzane do działalności. 

Rozstrzygnięcie konkursu jest przewidziane na koniec 2022 roku. Zwycięzcy mają otrzymać nagrody pieniężne oraz dyplomy. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do końca lipca 2022 roku mailowo: ksow@wrotapodlasia.pl lub na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego - Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich, ulica Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok. Decyduje data stempla pocztowego.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu jest dostępny na portalu informacyjnym województwa podlaskiego – wrotapodlasia.pl.Liczba wyświetleń artykułu: 665

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Ogórki z miodem

Pierniczki na miodzie

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.