Portal Pszczelarski

Konkurs na Pszczelarza Roku w województwie podlaskim 2022

pszczelarstwo podlaskie konkurs pszczelarski Pszczelarz Roku

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił nabór w konkursie na "Pszczelarza Roku w województwie podlaskim". Do rywalizacji mogą stanąć hodowcy pszczół prowadzący pasiekę w regionie pod opieką lekarza weterynarii, legalnie wprowadzający swoje produkty pszczele do handlu detalicznego i współpracujący z Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego.

Konkurs stanowi element realizacji Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022-2023. Jego finansowanie odbywa się w całości ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej "Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. 

Wśród wskazanych celów konkursu jest promowanie dobrych praktyk pszczelarskich, pszczelarzy z województwa podlaskiego, a także upowszechnianie wiedzy o pszczelarstwie. Jak informuje portal wrotapodlasia.pl, organizatorzy liczą również na integrację środowiska lokalnych hodowców pszczół. Ocenie przez specjalnie powołaną komisję konkursową będzie podlegać higiena produkcji, wyposażenie pracowni pszczelarskiej, kompetencje pszczelarzy, ich technika hodowli oraz innowacje wprowadzane do działalności. 

Rozstrzygnięcie konkursu jest przewidziane na koniec 2022 roku. Zwycięzcy mają otrzymać nagrody pieniężne oraz dyplomy. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do końca lipca 2022 roku mailowo: ksow@wrotapodlasia.pl lub na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego - Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich, ulica Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok. Decyduje data stempla pocztowego.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu jest dostępny na portalu informacyjnym województwa podlaskiego – wrotapodlasia.pl.Liczba wyświetleń artykułu: 317

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ogórki z miodem

Pierniczki na miodzie

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową