Portal Pszczelarski

Przyznano pieniądze na realizację projektów na rzecz pszczół i pszczelarstwa 2022

pszczelarstwo podlaskie dofinansowanie pasieki

9 czerwca 2022 roku w ogrodach Opery i Filharmonii Podlaskiej doszło do podpisania umów na realizację regionalnych projektów na rzecz pszczelej populacji i hodowców pszczół. Dziesięć organizacji pozarządowych otrzyma od władz samorządu województwa podlaskiego łącznie kwotę 70 tysięcy złotych. 

Pieniądze zostały przyznane w ramach rozstrzygnięcia otwartych konkursów ofert na realizację działań służących rozwojowi pszczelarstwa w regionie, zwiększenia dostępności produktów pszczelich na rynku oraz ochrony bioróżnorodności. Większość z wybranych projektów jest skierowanych do niewielkich społeczności lokalnych. 

Wśród wybranych inicjatyw znalazły się działania obejmujące organizację warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, warsztatów kulinarnych na przyrządzanie potraw z wykorzystaniem miodu, programy sadzenia drzew i krzewów miododajnych, doposażenia pasiek, przeprowadzenie kampanii społecznych i organizację konferencji naukowych na temat pszczół i pszczelarstwa.Liczba wyświetleń artykułu: 282

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Wsparcie rynku produktów pszczelich w latach 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 - koszty podlegające refundacji oraz podmioty uprawnione do składania projektów

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich

Praca na etat a pasieka do 80 pni

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Kukurydziane bułeczki z miodem

Sałatka z kalafiora z miodem

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pszczelarz, a kto to taki?