Portal Pszczelarski

Przyznano pieniądze na realizację projektów na rzecz pszczół i pszczelarstwa 2022

pszczelarstwo podlaskie dofinansowanie pasieki

9 czerwca 2022 roku w ogrodach Opery i Filharmonii Podlaskiej doszło do podpisania umów na realizację regionalnych projektów na rzecz pszczelej populacji i hodowców pszczół. Dziesięć organizacji pozarządowych otrzyma od władz samorządu województwa podlaskiego łącznie kwotę 70 tysięcy złotych. 

Pieniądze zostały przyznane w ramach rozstrzygnięcia otwartych konkursów ofert na realizację działań służących rozwojowi pszczelarstwa w regionie, zwiększenia dostępności produktów pszczelich na rynku oraz ochrony bioróżnorodności. Większość z wybranych projektów jest skierowanych do niewielkich społeczności lokalnych. 

Wśród wybranych inicjatyw znalazły się działania obejmujące organizację warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, warsztatów kulinarnych na przyrządzanie potraw z wykorzystaniem miodu, programy sadzenia drzew i krzewów miododajnych, doposażenia pasiek, przeprowadzenie kampanii społecznych i organizację konferencji naukowych na temat pszczół i pszczelarstwa.Liczba wyświetleń artykułu: 120

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Miód z dziką różą

Kiwi w cieście z miodem rzepakowym

Ananas w czekoladowym cieście

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich