Portal Pszczelarski

Przyznano pieniądze na realizację projektów na rzecz pszczół i pszczelarstwa 2022

pszczelarstwo podlaskie dofinansowanie pasieki

9 czerwca 2022 roku w ogrodach Opery i Filharmonii Podlaskiej doszło do podpisania umów na realizację regionalnych projektów na rzecz pszczelej populacji i hodowców pszczół. Dziesięć organizacji pozarządowych otrzyma od władz samorządu województwa podlaskiego łącznie kwotę 70 tysięcy złotych. 

Pieniądze zostały przyznane w ramach rozstrzygnięcia otwartych konkursów ofert na realizację działań służących rozwojowi pszczelarstwa w regionie, zwiększenia dostępności produktów pszczelich na rynku oraz ochrony bioróżnorodności. Większość z wybranych projektów jest skierowanych do niewielkich społeczności lokalnych. 

Wśród wybranych inicjatyw znalazły się działania obejmujące organizację warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, warsztatów kulinarnych na przyrządzanie potraw z wykorzystaniem miodu, programy sadzenia drzew i krzewów miododajnych, doposażenia pasiek, przeprowadzenie kampanii społecznych i organizację konferencji naukowych na temat pszczół i pszczelarstwa.Liczba wyświetleń artykułu: 351

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności