Portal Pszczelarski

120 uli zniszczonych w miejscowości Łubie (Górny Śląsk) 2022

pszczelarstwo śląskie zniszczone ule zniszczona pasieka Arkadiusz Freus

W miejscowości Łubie, w powiecie Tarnowskie Góry, w województwie śląskim, nieznany sprawca całkowicie zdemolował 120 uli. Właściciel pasieki szacuje straty na około 100 tysięcy złotych. 

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy z soboty na niedzielę, z 28 na 29 maja 2022 roku. Ule znajdowały się wokół pól rzepaku, skąd pszczoły zbierały nektar. Ich właściciel Arkadiusz Freus zobaczył zniszczenia w niedzielę rano, kiedy zamierzał przeprowadzić miodobranie. Widok był przerażający: ule były poprzewracane, miód został wylany, a pszczoły zabite. 

Właściciel pasieki bezzwłocznie zawiadomił policję, która zabezpieczyła ślady i nagrania z monitoringu z okolicznych dróg dojazdowych. Arkadiusz Freus zarzeka się w rozmowie z serwisem TVN24, że jeszcze w sobotę po południu wszystko było w porządku. Poszkodowany pszczelarz nie wierzy, że dokonali tego zwykli chuligani. Sprawca musiał jego zdaniem dobrze się przygotować do dokonanego czynu: przede wszystkim mieć na sobie odpowiednie ubranie. Ponadto ule były rozstawione w odległości około 300-400 metrów od zabudowań ludzkich. 

Policja prosi o pomoc każdego, kto ma jakiekolwiek dodatkowe informacje na temat okoliczności przestępstwa lub jego sprawcy.Liczba wyświetleń artykułu: 320

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Tarta z brzoskwiniami i miodem

Koktajl 3 razy M (Melon, Mango, Miód)

Sos malinowo-miodowy

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie