Portal Pszczelarski

120 uli zniszczonych w miejscowości Łubie (Górny Śląsk) 2022

pszczelarstwo śląskie zniszczone ule zniszczona pasieka Arkadiusz Freus

W miejscowości Łubie, w powiecie Tarnowskie Góry, w województwie śląskim, nieznany sprawca całkowicie zdemolował 120 uli. Właściciel pasieki szacuje straty na około 100 tysięcy złotych. 

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy z soboty na niedzielę, z 28 na 29 maja 2022 roku. Ule znajdowały się wokół pól rzepaku, skąd pszczoły zbierały nektar. Ich właściciel Arkadiusz Freus zobaczył zniszczenia w niedzielę rano, kiedy zamierzał przeprowadzić miodobranie. Widok był przerażający: ule były poprzewracane, miód został wylany, a pszczoły zabite. 

Właściciel pasieki bezzwłocznie zawiadomił policję, która zabezpieczyła ślady i nagrania z monitoringu z okolicznych dróg dojazdowych. Arkadiusz Freus zarzeka się w rozmowie z serwisem TVN24, że jeszcze w sobotę po południu wszystko było w porządku. Poszkodowany pszczelarz nie wierzy, że dokonali tego zwykli chuligani. Sprawca musiał jego zdaniem dobrze się przygotować do dokonanego czynu: przede wszystkim mieć na sobie odpowiednie ubranie. Ponadto ule były rozstawione w odległości około 300-400 metrów od zabudowań ludzkich. 

Policja prosi o pomoc każdego, kto ma jakiekolwiek dodatkowe informacje na temat okoliczności przestępstwa lub jego sprawcy.Liczba wyświetleń artykułu: 572

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Prawidłowa lokalizacja pasieki – jak ją wybrać?

Linia pszczół car: Niw

Ul wielkopolski stojak - zalety

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Krem bananowo-owsiany z miodem

Miodowa owsianka

Tosty na słodko