Portal Pszczelarski

2 miliony dla wielkopolskich pszczelarzy 2022

pszczelarstwo wielkopolskie dofinansowanie pasieki Regionalny Związek Pszczelarzy Wielkopolski Północnej w Chodzieży

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zdecydował o przekazaniu pszczelarzom z regionu 2 milionów złotych. Wsparcie będzie przeznaczone na zakup pokarmu dla pszczół. 

Pomoc finansowa dla wielkopolskich hodowców jest realizowana w ramach "Programu poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie zakupu pokarmów pszczelich". Projekt rozpoczął się w 2018 roku i do 2022 roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego przekazał pszczelarzom 8 milionów złotych. Z tej kwoty zakupiono między innymi blisko 130 tysięcy kilogramów węzy dla 4,5 tysiąca pszczelników z regionu. 

26 maja 2022 roku wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski podpisał z Regionalnym Związkiem Pszczelarzy Wielkopolski Północnej w Chodzieży umowę na kolejną dotację. Mimo że umowa została zawarta z jednym związkiem, to z pomocy będą mogli skorzystać wielkopolscy pszczelarze także z innych organizacji lub niezrzeszeni. 

Władze województwa zapowiadają również budowę demonstracyjnych pasiek, gdzie będą odbywać się warsztaty edukacyjne na temat pszczelarstwa. Mają też zostać przekazane środki na zakup sadzonek drzew miododajnych przez lokalne samorządy.Liczba wyświetleń artykułu: 189

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zakup rodzin pszczelich – na co zwrócić uwagę?

Pszczoły robotnice i ich funkcje w rodzinie pszczelej

Rozróżnianie mateczników - mateczniki ratunkowe

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Pierogi z kaszą jaglaną, jabłkami i miodem

Żeberka z rabarbarem pięciu smaków i miodem

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek