Portal Pszczelarski

2 miliony dla wielkopolskich pszczelarzy 2022

pszczelarstwo wielkopolskie dofinansowanie pasieki Regionalny Związek Pszczelarzy Wielkopolski Północnej w Chodzieży

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zdecydował o przekazaniu pszczelarzom z regionu 2 milionów złotych. Wsparcie będzie przeznaczone na zakup pokarmu dla pszczół. 

Pomoc finansowa dla wielkopolskich hodowców jest realizowana w ramach "Programu poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie zakupu pokarmów pszczelich". Projekt rozpoczął się w 2018 roku i do 2022 roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego przekazał pszczelarzom 8 milionów złotych. Z tej kwoty zakupiono między innymi blisko 130 tysięcy kilogramów węzy dla 4,5 tysiąca pszczelników z regionu. 

26 maja 2022 roku wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski podpisał z Regionalnym Związkiem Pszczelarzy Wielkopolski Północnej w Chodzieży umowę na kolejną dotację. Mimo że umowa została zawarta z jednym związkiem, to z pomocy będą mogli skorzystać wielkopolscy pszczelarze także z innych organizacji lub niezrzeszeni. 

Władze województwa zapowiadają również budowę demonstracyjnych pasiek, gdzie będą odbywać się warsztaty edukacyjne na temat pszczelarstwa. Mają też zostać przekazane środki na zakup sadzonek drzew miododajnych przez lokalne samorządy.Liczba wyświetleń artykułu: 587

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Kradzież ula w Nieżychowicach (województwo pomorskie)

Wilanów Miodem Płynący 2022 - kurs pszczelarski

XXXVII Dni Otwartych Drzwi w Mikołowie 2016

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Pierniczki świąteczne z miodem

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Żurawina z miodem i wanilią