Portal Pszczelarski

2 miliony dla wielkopolskich pszczelarzy 2022

pszczelarstwo wielkopolskie dofinansowanie pasieki Regionalny Związek Pszczelarzy Wielkopolski Północnej w Chodzieży

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zdecydował o przekazaniu pszczelarzom z regionu 2 milionów złotych. Wsparcie będzie przeznaczone na zakup pokarmu dla pszczół. 

Pomoc finansowa dla wielkopolskich hodowców jest realizowana w ramach "Programu poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie zakupu pokarmów pszczelich". Projekt rozpoczął się w 2018 roku i do 2022 roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego przekazał pszczelarzom 8 milionów złotych. Z tej kwoty zakupiono między innymi blisko 130 tysięcy kilogramów węzy dla 4,5 tysiąca pszczelników z regionu. 

26 maja 2022 roku wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski podpisał z Regionalnym Związkiem Pszczelarzy Wielkopolski Północnej w Chodzieży umowę na kolejną dotację. Mimo że umowa została zawarta z jednym związkiem, to z pomocy będą mogli skorzystać wielkopolscy pszczelarze także z innych organizacji lub niezrzeszeni. 

Władze województwa zapowiadają również budowę demonstracyjnych pasiek, gdzie będą odbywać się warsztaty edukacyjne na temat pszczelarstwa. Mają też zostać przekazane środki na zakup sadzonek drzew miododajnych przez lokalne samorządy.Liczba wyświetleń artykułu: 1125

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Plackowe brownie z cukinią i miodem

Zdrowe cukierki z miodem w trzech wersjach

Puchowa owsianka na różanym mleku

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Nalewka jaśminowa z miodem