Portal Pszczelarski

Pszczela telewizja na dachu Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź

pszczelarstwo łódzkie kamera w ulu Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

Jak informuje serwis rmf24, w Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź uruchomiono pszczelą telewizję. Przez zamieszczone w ulu kamery można na bieżącą podglądać życie pszczół z pasieki na dachu centrum. 

Mikrokamery znajdują się w trzech miejscach w ulu. Jedna obserwuje pszczoły z niego wylatujące. Druga nagrywa owady wlatujące, a trzecia monitoruje wnętrze, które dodatkowo jest podświetlone czerwonym światłem, niewidocznym dla pszczół. W ulu umieszczono także kilkadziesiąt czujników temperatury. 

Transmisja z życia pszczół odbywa się podczas zwiedzania stałej wystawy centrum. Jednak umieszczoną na dachu pasiekę można także odwiedzić osobiście w czasie organizowanych w tym miejscu co jakiś czas warsztatów pszczelarskich. Prowadzą je hodowcy ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej. W trakcie zajęć przybliżane są tajniki pracy pszczelarzy, pokazywany jest sprzęt pszczelarski, można również wykonać domek dla owadów czy świeczkę z wosku pszczelego. 

Pasieka na dachu Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź została uruchomiona jesienią 2021 roku. Pojawiło się tu wtedy pięć uli, a wiosną 2022 roku doszło do nich kolejne pięć.Liczba wyświetleń artykułu: 598

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Serniczki z malinami i miodem

Budyniowa owsianka czekoladowa z miodem

Krem bananowo-owsiany z miodem

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016