Portal Pszczelarski

Pszczela telewizja na dachu Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź

pszczelarstwo łódzkie kamera w ulu Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

Jak informuje serwis rmf24, w Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź uruchomiono pszczelą telewizję. Przez zamieszczone w ulu kamery można na bieżącą podglądać życie pszczół z pasieki na dachu centrum. 

Mikrokamery znajdują się w trzech miejscach w ulu. Jedna obserwuje pszczoły z niego wylatujące. Druga nagrywa owady wlatujące, a trzecia monitoruje wnętrze, które dodatkowo jest podświetlone czerwonym światłem, niewidocznym dla pszczół. W ulu umieszczono także kilkadziesiąt czujników temperatury. 

Transmisja z życia pszczół odbywa się podczas zwiedzania stałej wystawy centrum. Jednak umieszczoną na dachu pasiekę można także odwiedzić osobiście w czasie organizowanych w tym miejscu co jakiś czas warsztatów pszczelarskich. Prowadzą je hodowcy ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej. W trakcie zajęć przybliżane są tajniki pracy pszczelarzy, pokazywany jest sprzęt pszczelarski, można również wykonać domek dla owadów czy świeczkę z wosku pszczelego. 

Pasieka na dachu Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź została uruchomiona jesienią 2021 roku. Pojawiło się tu wtedy pięć uli, a wiosną 2022 roku doszło do nich kolejne pięć.Liczba wyświetleń artykułu: 450

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016