Portal Pszczelarski

Pszczela telewizja na dachu Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź

pszczelarstwo łódzkie kamera w ulu Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

Jak informuje serwis rmf24, w Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź uruchomiono pszczelą telewizję. Przez zamieszczone w ulu kamery można na bieżącą podglądać życie pszczół z pasieki na dachu centrum. 

Mikrokamery znajdują się w trzech miejscach w ulu. Jedna obserwuje pszczoły z niego wylatujące. Druga nagrywa owady wlatujące, a trzecia monitoruje wnętrze, które dodatkowo jest podświetlone czerwonym światłem, niewidocznym dla pszczół. W ulu umieszczono także kilkadziesiąt czujników temperatury. 

Transmisja z życia pszczół odbywa się podczas zwiedzania stałej wystawy centrum. Jednak umieszczoną na dachu pasiekę można także odwiedzić osobiście w czasie organizowanych w tym miejscu co jakiś czas warsztatów pszczelarskich. Prowadzą je hodowcy ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej. W trakcie zajęć przybliżane są tajniki pracy pszczelarzy, pokazywany jest sprzęt pszczelarski, można również wykonać domek dla owadów czy świeczkę z wosku pszczelego. 

Pasieka na dachu Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź została uruchomiona jesienią 2021 roku. Pojawiło się tu wtedy pięć uli, a wiosną 2022 roku doszło do nich kolejne pięć.Liczba wyświetleń artykułu: 191

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kurczak teriyaki z miodem

Domowa musztarda z miodem

Żeberka z rabarbarem pięciu smaków i miodem

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 dla osób niezrzeszonych

Facelia błękitna - roślina miododajna

Kwas szczawiowy - lek na warrozę