Portal Pszczelarski

Pszczela telewizja na dachu Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź

pszczelarstwo łódzkie kamera w ulu Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

Jak informuje serwis rmf24, w Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź uruchomiono pszczelą telewizję. Przez zamieszczone w ulu kamery można na bieżącą podglądać życie pszczół z pasieki na dachu centrum. 

Mikrokamery znajdują się w trzech miejscach w ulu. Jedna obserwuje pszczoły z niego wylatujące. Druga nagrywa owady wlatujące, a trzecia monitoruje wnętrze, które dodatkowo jest podświetlone czerwonym światłem, niewidocznym dla pszczół. W ulu umieszczono także kilkadziesiąt czujników temperatury. 

Transmisja z życia pszczół odbywa się podczas zwiedzania stałej wystawy centrum. Jednak umieszczoną na dachu pasiekę można także odwiedzić osobiście w czasie organizowanych w tym miejscu co jakiś czas warsztatów pszczelarskich. Prowadzą je hodowcy ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej. W trakcie zajęć przybliżane są tajniki pracy pszczelarzy, pokazywany jest sprzęt pszczelarski, można również wykonać domek dla owadów czy świeczkę z wosku pszczelego. 

Pasieka na dachu Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź została uruchomiona jesienią 2021 roku. Pojawiło się tu wtedy pięć uli, a wiosną 2022 roku doszło do nich kolejne pięć.Liczba wyświetleń artykułu: 943

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Ogórki z miodem

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zrekultywowane tereny kopalni Górażdże jako potencjalne siedlisko występowania pszczół

Badania: na jakim obszarze występuje pszczoła samotnica - zadrzechnia fioletowa?

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie