Portal Pszczelarski

Pasieka nie tylko ulami stoi

Haft pt. "Zapach lata". Autorka: Magdalena Sudoł

pszczelarstwo podkarpackie konkurs pszczelarski Rój pomysłów wokół ula Małgorzata Sudoł Pasieka na ogrodzie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie ogłosiła konkurs plastyczny pt. "Rój pomysłów wokół ula", który miał na celu popularyzację pszczelarstwa, wiedzy o pszczołach i ich ochronie, a także pożytków płynących z hodowli pszczół. Konkurs kierowany był do mieszkańców obszarów wiejskich i zorganizowany w dwóch kategoriach:

  1. dla dzieci
  2. dla młodzieży i dorosłych.

Prace plastyczne zgłoszone do konkursu mogły być wykonane w dowolnej technice i formie np. obraz, rysunek rzeźba. Wykonawca miał za zadanie sfotografować pracę i zdjęcie przesłać na wskazany adres e-mailowy ARiMR. Do konkursu można było zgłosić tylko jedną pracę.

Do konkursu została zgłoszona praca przez Małgorzatę Sudoł z "Pasieki na ogrodzie" w Bielińcu. Konkurs został rozstrzygnięty 20 maja 2022 r. w Światowym Dniu Pszczół. Jury konkursowe wybrało najlepsze prace, których autorzy zostali uhonorowani nagrodami i upominkami. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż zostało zgłoszonych prawie 300 prac.

Praca wykonana w formie haftu krzyżykowego pt. "Zapach lata" przedstawiająca pszczoły zbierające nektar z kwiatu zajęła III miejsce, co jest dużym sukcesem. Praca znajduje się w domku do apiterapii w "Pasiece na ogrodzie", którą będą mogli oglądać korzystający z apiterapii.Liczba wyświetleń artykułu: 227

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu