Portal Pszczelarski

Pasieka nie tylko ulami stoi

Haft pt. "Zapach lata". Autorka: Magdalena Sudoł

pszczelarstwo podkarpackie konkurs pszczelarski Rój pomysłów wokół ula Małgorzata Sudoł Pasieka na ogrodzie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie ogłosiła konkurs plastyczny pt. "Rój pomysłów wokół ula", który miał na celu popularyzację pszczelarstwa, wiedzy o pszczołach i ich ochronie, a także pożytków płynących z hodowli pszczół. Konkurs kierowany był do mieszkańców obszarów wiejskich i zorganizowany w dwóch kategoriach:

  1. dla dzieci
  2. dla młodzieży i dorosłych.

Prace plastyczne zgłoszone do konkursu mogły być wykonane w dowolnej technice i formie np. obraz, rysunek rzeźba. Wykonawca miał za zadanie sfotografować pracę i zdjęcie przesłać na wskazany adres e-mailowy ARiMR. Do konkursu można było zgłosić tylko jedną pracę.

Do konkursu została zgłoszona praca przez Małgorzatę Sudoł z "Pasieki na ogrodzie" w Bielińcu. Konkurs został rozstrzygnięty 20 maja 2022 r. w Światowym Dniu Pszczół. Jury konkursowe wybrało najlepsze prace, których autorzy zostali uhonorowani nagrodami i upominkami. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż zostało zgłoszonych prawie 300 prac.

Praca wykonana w formie haftu krzyżykowego pt. "Zapach lata" przedstawiająca pszczoły zbierające nektar z kwiatu zajęła III miejsce, co jest dużym sukcesem. Praca znajduje się w domku do apiterapii w "Pasiece na ogrodzie", którą będą mogli oglądać korzystający z apiterapii.Liczba wyświetleń artykułu: 440

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Żeberka z rabarbarem pięciu smaków i miodem

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Śledzie w korzennej marynacie z miodem

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim