Portal Pszczelarski

Pasieka nie tylko ulami stoi

Haft pt. "Zapach lata". Autorka: Magdalena Sudoł

pszczelarstwo podkarpackie konkurs pszczelarski Rój pomysłów wokół ula Małgorzata Sudoł Pasieka na ogrodzie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie ogłosiła konkurs plastyczny pt. "Rój pomysłów wokół ula", który miał na celu popularyzację pszczelarstwa, wiedzy o pszczołach i ich ochronie, a także pożytków płynących z hodowli pszczół. Konkurs kierowany był do mieszkańców obszarów wiejskich i zorganizowany w dwóch kategoriach:

  1. dla dzieci
  2. dla młodzieży i dorosłych.

Prace plastyczne zgłoszone do konkursu mogły być wykonane w dowolnej technice i formie np. obraz, rysunek rzeźba. Wykonawca miał za zadanie sfotografować pracę i zdjęcie przesłać na wskazany adres e-mailowy ARiMR. Do konkursu można było zgłosić tylko jedną pracę.

Do konkursu została zgłoszona praca przez Małgorzatę Sudoł z "Pasieki na ogrodzie" w Bielińcu. Konkurs został rozstrzygnięty 20 maja 2022 r. w Światowym Dniu Pszczół. Jury konkursowe wybrało najlepsze prace, których autorzy zostali uhonorowani nagrodami i upominkami. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż zostało zgłoszonych prawie 300 prac.

Praca wykonana w formie haftu krzyżykowego pt. "Zapach lata" przedstawiająca pszczoły zbierające nektar z kwiatu zajęła III miejsce, co jest dużym sukcesem. Praca znajduje się w domku do apiterapii w "Pasiece na ogrodzie", którą będą mogli oglądać korzystający z apiterapii.Liczba wyświetleń artykułu: 708

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Łosoś w musztardzie i miodzie

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę