Portal Pszczelarski

Domek do uloterapii w Łączkach Jagiellońskich rozpoczął działanie 2022

pszczelarstwo podkarpackie uloterapia Sławomir Stefański powietrze ulowe

W Łączkach Jagiellońskich w gminie Wojaszówka w województwie podkarpackim otwarty został domek do uloterapii. Można z niego bezpłatnie korzystać w piątki od godziny 18 do 20 oraz w soboty i niedziele od 16 do 20.

W domku do uloterapii usytuowanym przy Dziennym Domie Seniora Wigor mieszka obecnie 8 rodzin pszczelich rasy krainka. Mają one tu bardzo dobre warunki do rozwoju, bowiem w pobliżu znajdują się lasy Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Owady są umieszczone pod drewnianymi ławami, a wylatują przez otwory na ściankach zewnętrznych, co powoduje, że kuracjusze nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu, a one mogą swobodnie pracować. Jednocześnie w trakcie kuracji wdycha się miodową woń i można posłuchać odgłosów pszczół. 

Pozbawione bakterii i wirusów powietrze w domku do uloterapii zwalcza alergie, bezsenność, choroby układu nerwowego, układu oddechowego, choroby reumatyczne, choroby serca, bóle głowy, stany zmęczenia, depresji i nieustannego stresu. 

Decyzję o postawieniu domku do uloterapii w Łączkach Jagiellońskich władze gminy podjęły w sierpniu 2021 roku z inicjatywy wójta, a prywatnie pszczelarza Sławomira Stefańskiego. Całość projektu została sfinansowana ze środków gminnych w kwocie 35 tysięcy złotych.



Liczba wyświetleń artykułu: 1941

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Bastani – perskie lody szafranowe

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Pierniczki świąteczne z miodem

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bigos staropolski na winie z miodem