Portal Pszczelarski

Zniszczone pasieka w okolicach Wawrowa 2022

pszczelarstwo lubuskie zniszczona pasieka zniszczone ule zniszczone ule w Wawrowie

Jak informuje portal gorzowianin.com, nieznany sprawca zniszczył 19 uli z pasieki położonej w polu rzepaku między miejscowościami Wawrów a Janczewo w powiecie gorzowskim w województwie lubuskim. Sprawę bada policja, a właściciel pasieki oferuje nagrodę za pomoc w wykryciu przestępcy. 

Do zdarzenia miało dojść wieczorem 24 lub do godziny 14:00 25 maja 2022 roku. W tym czasie bowiem właściciel pasieki znajdował się poza nią. Ule zostały całkowicie zdewastowane, prawdopodobnie za pomocą młotka lub trzonka do siekiery. Zniszczenia mogły spowodować śmierć nawet 3 milionów pszczół. Na miejsce została wezwana policja, która zabezpieczyła ślady. 

Sprawca najprawdopodobniej doskonale wiedział do kogo należy niszczona pasieka, gdyż znajdujące się 50 metrów dalej ule, należące już do innej osoby (krewnego poszkodowanego pszczelarza) pozostały nietknięte. 

Właściciel zniszczonych uli zadeklarował nagrodę pieniężną za pomoc w wykryciu sprawcy przestępstwa. Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności zdarzenia proszone są o kontakt z policją lub z rodziną pszczelarza pod numerem telefonu 507 110 416.Liczba wyświetleń artykułu: 241

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Badania: na jakim obszarze występuje pszczoła samotnica - zadrzechnia fioletowa?

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Kropla Słodyczy - akcja pszczelarska 2016

XVII Biesiada Miodowa w Kurowie

Miód kubański - ekologiczny produkt pszczeli z Kuby