Portal Pszczelarski

Zniszczone pasieka w okolicach Wawrowa 2022

pszczelarstwo lubuskie zniszczona pasieka zniszczone ule zniszczone ule w Wawrowie

Jak informuje portal gorzowianin.com, nieznany sprawca zniszczył 19 uli z pasieki położonej w polu rzepaku między miejscowościami Wawrów a Janczewo w powiecie gorzowskim w województwie lubuskim. Sprawę bada policja, a właściciel pasieki oferuje nagrodę za pomoc w wykryciu przestępcy. 

Do zdarzenia miało dojść wieczorem 24 lub do godziny 14:00 25 maja 2022 roku. W tym czasie bowiem właściciel pasieki znajdował się poza nią. Ule zostały całkowicie zdewastowane, prawdopodobnie za pomocą młotka lub trzonka do siekiery. Zniszczenia mogły spowodować śmierć nawet 3 milionów pszczół. Na miejsce została wezwana policja, która zabezpieczyła ślady. 

Sprawca najprawdopodobniej doskonale wiedział do kogo należy niszczona pasieka, gdyż znajdujące się 50 metrów dalej ule, należące już do innej osoby (krewnego poszkodowanego pszczelarza) pozostały nietknięte. 

Właściciel zniszczonych uli zadeklarował nagrodę pieniężną za pomoc w wykryciu sprawcy przestępstwa. Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności zdarzenia proszone są o kontakt z policją lub z rodziną pszczelarza pod numerem telefonu 507 110 416.Liczba wyświetleń artykułu: 796

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Sos malinowo-miodowy

Udka kaczki z gruszkami karmelizowanymi w miodzie

Ryż cytrynowy z miodem

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Słodka sałatka z kurczakiem

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Omlet z ananasem, czekoladą i miodem

Pełnoziarniste placki z gruszką i miodem z pyłkiem pszczelim

Plackowe brownie z cukinią i miodem