Portal Pszczelarski

Zniszczone pasieka w okolicach Wawrowa 2022

pszczelarstwo lubuskie zniszczona pasieka zniszczone ule zniszczone ule w Wawrowie

Jak informuje portal gorzowianin.com, nieznany sprawca zniszczył 19 uli z pasieki położonej w polu rzepaku między miejscowościami Wawrów a Janczewo w powiecie gorzowskim w województwie lubuskim. Sprawę bada policja, a właściciel pasieki oferuje nagrodę za pomoc w wykryciu przestępcy. 

Do zdarzenia miało dojść wieczorem 24 lub do godziny 14:00 25 maja 2022 roku. W tym czasie bowiem właściciel pasieki znajdował się poza nią. Ule zostały całkowicie zdewastowane, prawdopodobnie za pomocą młotka lub trzonka do siekiery. Zniszczenia mogły spowodować śmierć nawet 3 milionów pszczół. Na miejsce została wezwana policja, która zabezpieczyła ślady. 

Sprawca najprawdopodobniej doskonale wiedział do kogo należy niszczona pasieka, gdyż znajdujące się 50 metrów dalej ule, należące już do innej osoby (krewnego poszkodowanego pszczelarza) pozostały nietknięte. 

Właściciel zniszczonych uli zadeklarował nagrodę pieniężną za pomoc w wykryciu sprawcy przestępstwa. Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności zdarzenia proszone są o kontakt z policją lub z rodziną pszczelarza pod numerem telefonu 507 110 416.Liczba wyświetleń artykułu: 653

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

I Konferencja Europejskich Miodosytników

2 Jarmark Pszczeli w Radlinie

Garden Expo 2019 w Jasionce

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Łosoś w musztardzie i miodzie