Portal Pszczelarski

Zniszczone pasieka w okolicach Wawrowa 2022

pszczelarstwo lubuskie zniszczona pasieka zniszczone ule zniszczone ule w Wawrowie

Jak informuje portal gorzowianin.com, nieznany sprawca zniszczył 19 uli z pasieki położonej w polu rzepaku między miejscowościami Wawrów a Janczewo w powiecie gorzowskim w województwie lubuskim. Sprawę bada policja, a właściciel pasieki oferuje nagrodę za pomoc w wykryciu przestępcy. 

Do zdarzenia miało dojść wieczorem 24 lub do godziny 14:00 25 maja 2022 roku. W tym czasie bowiem właściciel pasieki znajdował się poza nią. Ule zostały całkowicie zdewastowane, prawdopodobnie za pomocą młotka lub trzonka do siekiery. Zniszczenia mogły spowodować śmierć nawet 3 milionów pszczół. Na miejsce została wezwana policja, która zabezpieczyła ślady. 

Sprawca najprawdopodobniej doskonale wiedział do kogo należy niszczona pasieka, gdyż znajdujące się 50 metrów dalej ule, należące już do innej osoby (krewnego poszkodowanego pszczelarza) pozostały nietknięte. 

Właściciel zniszczonych uli zadeklarował nagrodę pieniężną za pomoc w wykryciu sprawcy przestępstwa. Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności zdarzenia proszone są o kontakt z policją lub z rodziną pszczelarza pod numerem telefonu 507 110 416.



Liczba wyświetleń artykułu: 1054

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Pszczelarz a faktura VAT RR

Przygotowanie projektów w ramach programu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich 2016/2017

Zryczałtowany podatek dochodowy przy sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich przetworzonych

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Kapusta czerwona z porto

Piernik sułtański

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.