Portal Pszczelarski

Zniszczone pasieka w okolicach Wawrowa 2022

pszczelarstwo lubuskie zniszczona pasieka zniszczone ule zniszczone ule w Wawrowie

Jak informuje portal gorzowianin.com, nieznany sprawca zniszczył 19 uli z pasieki położonej w polu rzepaku między miejscowościami Wawrów a Janczewo w powiecie gorzowskim w województwie lubuskim. Sprawę bada policja, a właściciel pasieki oferuje nagrodę za pomoc w wykryciu przestępcy. 

Do zdarzenia miało dojść wieczorem 24 lub do godziny 14:00 25 maja 2022 roku. W tym czasie bowiem właściciel pasieki znajdował się poza nią. Ule zostały całkowicie zdewastowane, prawdopodobnie za pomocą młotka lub trzonka do siekiery. Zniszczenia mogły spowodować śmierć nawet 3 milionów pszczół. Na miejsce została wezwana policja, która zabezpieczyła ślady. 

Sprawca najprawdopodobniej doskonale wiedział do kogo należy niszczona pasieka, gdyż znajdujące się 50 metrów dalej ule, należące już do innej osoby (krewnego poszkodowanego pszczelarza) pozostały nietknięte. 

Właściciel zniszczonych uli zadeklarował nagrodę pieniężną za pomoc w wykryciu sprawcy przestępstwa. Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności zdarzenia proszone są o kontakt z policją lub z rodziną pszczelarza pod numerem telefonu 507 110 416.Liczba wyświetleń artykułu: 999

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą