Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Nagroda Gucia za uratowanie pszczoły w gdyńskim trolejbusie 2022

pszczelarstwo pomorskie nagroda Gucia miód miejski pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

Na początku maja 2022 roku w trolejbusie linii 26 doszło do nietypowego zdarzenia. Uwięziona w pojeździe pszczoła wzbudziła zaniepokojenie pasażerów. Jeden z nich próbował ją unieszkodliwić, ale w porę zareagował inny podróżny – pan Mikołaj, dzięki któremu owad bezpiecznie wydostał się na zewnątrz.

Zdarzenie zostało opisane na jednej z facebookowych grup na temat Gdyni. Internauci pozytywnie ocenili postawę pana Mikołaja. Post został również zauważony przez władze miasta. Autorka wpisu zaapelowała zatem, by nagrodzić bohaterskiego pasażera "nagrodą Gucia". W odpowiedzi wiceprezydent Gdyni Michał Guć oświadczył, że "Gucio chętnie przekaże wybawcy pszczoły duży słoik miodu z gdyńskiej pasieki". 

Chodzi tu o pasiekę na dachu Urzędu Miasta. Pan Mikołaj został tam już zaproszony po odbiór swojej nagrody. Ule stoją w tym miejscu od 2019 roku, kiedy również pozwolono gdynianom na zakładanie pasiek na swoich dach i w ogródkach. W miejskiej pasiece mieszka od 50 tysięcy do 100 tysięcy pszczół, które potrafią wyprodukować do 180 kilogramów miodu. Słoiki z miodem władze Gdyni najczęściej rozdają w celach promocyjnych lub laureatom lokalnych konkursów.Liczba wyświetleń artykułu: 593

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie