Portal Pszczelarski

Nagroda Gucia za uratowanie pszczoły w gdyńskim trolejbusie 2022

pszczelarstwo pomorskie nagroda Gucia miód miejski pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

Na początku maja 2022 roku w trolejbusie linii 26 doszło do nietypowego zdarzenia. Uwięziona w pojeździe pszczoła wzbudziła zaniepokojenie pasażerów. Jeden z nich próbował ją unieszkodliwić, ale w porę zareagował inny podróżny – pan Mikołaj, dzięki któremu owad bezpiecznie wydostał się na zewnątrz.

Zdarzenie zostało opisane na jednej z facebookowych grup na temat Gdyni. Internauci pozytywnie ocenili postawę pana Mikołaja. Post został również zauważony przez władze miasta. Autorka wpisu zaapelowała zatem, by nagrodzić bohaterskiego pasażera "nagrodą Gucia". W odpowiedzi wiceprezydent Gdyni Michał Guć oświadczył, że "Gucio chętnie przekaże wybawcy pszczoły duży słoik miodu z gdyńskiej pasieki". 

Chodzi tu o pasiekę na dachu Urzędu Miasta. Pan Mikołaj został tam już zaproszony po odbiór swojej nagrody. Ule stoją w tym miejscu od 2019 roku, kiedy również pozwolono gdynianom na zakładanie pasiek na swoich dach i w ogródkach. W miejskiej pasiece mieszka od 50 tysięcy do 100 tysięcy pszczół, które potrafią wyprodukować do 180 kilogramów miodu. Słoiki z miodem władze Gdyni najczęściej rozdają w celach promocyjnych lub laureatom lokalnych konkursów.Liczba wyświetleń artykułu: 451

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Piernik sułtański

Chałka z szafranem i miodem

Kapusta czerwona z porto

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie