Portal Pszczelarski

Nagroda Gucia za uratowanie pszczoły w gdyńskim trolejbusie 2022

pszczelarstwo pomorskie nagroda Gucia miód miejski pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

Na początku maja 2022 roku w trolejbusie linii 26 doszło do nietypowego zdarzenia. Uwięziona w pojeździe pszczoła wzbudziła zaniepokojenie pasażerów. Jeden z nich próbował ją unieszkodliwić, ale w porę zareagował inny podróżny – pan Mikołaj, dzięki któremu owad bezpiecznie wydostał się na zewnątrz.

Zdarzenie zostało opisane na jednej z facebookowych grup na temat Gdyni. Internauci pozytywnie ocenili postawę pana Mikołaja. Post został również zauważony przez władze miasta. Autorka wpisu zaapelowała zatem, by nagrodzić bohaterskiego pasażera "nagrodą Gucia". W odpowiedzi wiceprezydent Gdyni Michał Guć oświadczył, że "Gucio chętnie przekaże wybawcy pszczoły duży słoik miodu z gdyńskiej pasieki". 

Chodzi tu o pasiekę na dachu Urzędu Miasta. Pan Mikołaj został tam już zaproszony po odbiór swojej nagrody. Ule stoją w tym miejscu od 2019 roku, kiedy również pozwolono gdynianom na zakładanie pasiek na swoich dach i w ogródkach. W miejskiej pasiece mieszka od 50 tysięcy do 100 tysięcy pszczół, które potrafią wyprodukować do 180 kilogramów miodu. Słoiki z miodem władze Gdyni najczęściej rozdają w celach promocyjnych lub laureatom lokalnych konkursów.Liczba wyświetleń artykułu: 68

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Korzenna sałatka z tofu i miodem na jabłkach

Ciasto kukurydziane z wiśniami na miodzie

Krążki owsiane z żurawiną i miodem

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Koktajl pietruszkowy z miodem

Różowe stringi z miodem