Portal Pszczelarski

Kradzież rodziny pszczelej w Ludźmierzu 2022.05

pszczelarstwo małopolskie kradzież pszczół

Jak informuje serwis onet.pl,  Nieznany sprawca ukradł rodzinę pszczelą. O przestępstwie poinformowała córka okradzionego hodowcy pszczół na facebookowym profilu "Spotted Nowy Targ".

Okradziona pasieka położona jest w pobliżu ludźmierskiej ścieżki rowerowej. Córka poszkodowanego pszczelarza poprosiła o kontakt każdego, który może mieć jakiekolwiek informacje o sprawcy przestępstwa. Zapytany przez onet aspirant Dariusz Machaj z biura prasowego nowotarskiej policji stwierdził, że funkcjonariusze nie podjęli jeszcze czynności w tej sprawie, gdyż nie otrzymali zgłoszenia o kradzieży pszczół, co mogło wynikać z trwającego weekendu. 

Straty są szacowane na co najmniej 700 złotych. Miejscowi pszczelarze obawiają się, że kradzieże pszczół w najbliższym czasie mogą się powtórzyć. Niestety, wykrywalność takich przestępstw wynikająca najczęściej z braku świadków, jest niska, a proceder w skali całego kraju się nasila.Liczba wyświetleń artykułu: 468

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich

Sprzedaż bezpośrednia miodu - opodatkowanie

Opodatkowanie pasieki do 80 rodzin pszczelich