Portal Pszczelarski

Kradzież rodziny pszczelej w Ludźmierzu 2022.05

pszczelarstwo małopolskie kradzież pszczół

Jak informuje serwis onet.pl,  Nieznany sprawca ukradł rodzinę pszczelą. O przestępstwie poinformowała córka okradzionego hodowcy pszczół na facebookowym profilu "Spotted Nowy Targ".

Okradziona pasieka położona jest w pobliżu ludźmierskiej ścieżki rowerowej. Córka poszkodowanego pszczelarza poprosiła o kontakt każdego, który może mieć jakiekolwiek informacje o sprawcy przestępstwa. Zapytany przez onet aspirant Dariusz Machaj z biura prasowego nowotarskiej policji stwierdził, że funkcjonariusze nie podjęli jeszcze czynności w tej sprawie, gdyż nie otrzymali zgłoszenia o kradzieży pszczół, co mogło wynikać z trwającego weekendu. 

Straty są szacowane na co najmniej 700 złotych. Miejscowi pszczelarze obawiają się, że kradzieże pszczół w najbliższym czasie mogą się powtórzyć. Niestety, wykrywalność takich przestępstw wynikająca najczęściej z braku świadków, jest niska, a proceder w skali całego kraju się nasila.Liczba wyświetleń artykułu: 378

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Skrzydełka z miodem i chili

Szaszłyki z marynatą miodową