Portal Pszczelarski

Stołówka dla fifnych owadów - akcja poznańskiego Urzędu Miasta 2022

pszczelarstwo wielkopolskie akcja pszczelarska Stołówka dla fifnych owadów Poznań dla pszczół hotel dla pszczół owady zapylające murarka ogrodowa

Szkoły, przedszkola, Rodzinne Ogrody Działkowe oraz Domy Kultury zaangażowały się w akcję zorganizowaną przez Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urząd Miasta Poznania. Jej celem jest tworzenie miejsc przyjaznych dla pszczół i innych owadów zapylających. 

Każdy z uczestników projektu otrzymuje hotel dla pszczół i innych owadów zapylających. Jest to budka zbudowana z trzciny, bambusowych rurek, suchego drewna, desek oraz szyszek. Korzystają z niego przede wszystkim dzikie pszczoły murarki, które tu znajdują schronienie i zostawiają swoje larwy. Między innymi trzydzieści pięć takich hoteli pojawi się w ogródkach szkół i przedszkoli biorących udział w akcji. 

Ponadto projekt zakłada dystrybucję darmowych mieszanek nasion miododajnych. Przewidziane jest również prowadzenie działań edukacyjnych dla dzieci na temat życia pszczół i ich znaczenia dla środowiska. 

Akcja "Stołówka dla fifnych owadów" jest realizowana w ramach programu "Poznań dla pszczół", trwającego od 2019 roku. Dzięki niemu tylko od maja 2021 do kwietnia 2022 roku postawiono w stolicy Wielkopolski 136 domków dla zapylaczy.Liczba wyświetleń artykułu: 104

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Pierogi z kaszą jaglaną, jabłkami i miodem

Chleb na owsiance z miodem

Różano-orkiszowy torcik naleśnikowy z miodem

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły