Portal Pszczelarski

Stołówka dla fifnych owadów - akcja poznańskiego Urzędu Miasta 2022

pszczelarstwo wielkopolskie akcja pszczelarska Stołówka dla fifnych owadów Poznań dla pszczół hotel dla pszczół owady zapylające murarka ogrodowa

Szkoły, przedszkola, Rodzinne Ogrody Działkowe oraz Domy Kultury zaangażowały się w akcję zorganizowaną przez Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urząd Miasta Poznania. Jej celem jest tworzenie miejsc przyjaznych dla pszczół i innych owadów zapylających. 

Każdy z uczestników projektu otrzymuje hotel dla pszczół i innych owadów zapylających. Jest to budka zbudowana z trzciny, bambusowych rurek, suchego drewna, desek oraz szyszek. Korzystają z niego przede wszystkim dzikie pszczoły murarki, które tu znajdują schronienie i zostawiają swoje larwy. Między innymi trzydzieści pięć takich hoteli pojawi się w ogródkach szkół i przedszkoli biorących udział w akcji. 

Ponadto projekt zakłada dystrybucję darmowych mieszanek nasion miododajnych. Przewidziane jest również prowadzenie działań edukacyjnych dla dzieci na temat życia pszczół i ich znaczenia dla środowiska. 

Akcja "Stołówka dla fifnych owadów" jest realizowana w ramach programu "Poznań dla pszczół", trwającego od 2019 roku. Dzięki niemu tylko od maja 2021 do kwietnia 2022 roku postawiono w stolicy Wielkopolski 136 domków dla zapylaczy.Liczba wyświetleń artykułu: 296

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Słodka sałatka z kurczakiem

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

BeePower! w Polsce i za granicą

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie