Portal Pszczelarski

Rozpoczęto pierwszą edycję programu: Śląskie dla pszczół 2022

pszczelarstwo śląskie Śląskie dla pszczół akcja pszczelarska dofinansowanie pasieki

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił uruchomienie programu "Śląskie dla pszczół". Od 8 do 29 kwietnia 2022 roku organizacje pozarządowe zajmujące się pszczelarstwem mogą składać wnioski na realizację zadań, których celem jest ochrona różnorodności biologicznej pszczół miododajnych, owadów zapylających i roślin oraz edukacja ekologiczna i promocja w zakresie pszczelarstwa na terenie województwa śląskiego.

Budżet programu wynosi 200 000 złotych. Z tej kwoty będzie można ubiegać się o wsparcie na pielęgnację i ochronę cennych siedlisk roślin dla pszczół i owadów zapylających, poprzez zasiew rodzimych roślin miododajnych. Wraz z realizacją tego zadania można także uzyskać środki na dostarczenie węzy pszczelej, środków do higieny i dezynfekcji do jak największej liczby pszczelarzy i rodzin pszczelich, a także wykonanie działań edukacyjnych i związanych z promocją pszczelarstwa, jak zajęcia, warsztaty, pokazy propagujące dobre praktyki związane z hodowlą pszczół, wiedzę o znaczeniu tych owadów dla przyrody, zasad ich ochrony, tradycji bartniczych, produktów pszczelich i ich walorów zdrowotno-odżywczych. Wszystkie zadania mają być zrealizowane na terenie województwa śląskiego do 30 września 2022 roku. 

Wnioski podpisane przez osoby uprawnione statutowo do reprezentacji podmiotu bądź upoważnione w tym celu można składać w sposób elektroniczny (tu podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym) za pomocą skrzynki podawczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego lub papierowy w budynku Urzędu w Katowicach przy ulicy Ligonia 46, pokój 16, Biurze Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego w Bielsku-Białej przy ulicy Piastowskiej 40 bądź Biurze Zamiejscowym w Częstochowie przy ulicy Sobieskiego 7. O przyjęciu oferty do konkursu decyduje data wpłynięcia, a nie stempla pocztowego. Ogłoszenie wyników przewidziane jest do końca maja 2022 roku. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie Biuletynu Informacyjnego Województwa Śląskiego.Liczba wyświetleń artykułu: 65

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Jak uzyskać finansowanie projektu korzystając z platformy crowdfundingowej Polak Potrafi?

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Projekt Bzykająca Przyczepka

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy