Portal Pszczelarski

Rozpoczęto pierwszą edycję programu: Śląskie dla pszczół 2022

pszczelarstwo śląskie Śląskie dla pszczół akcja pszczelarska dofinansowanie pasieki

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił uruchomienie programu "Śląskie dla pszczół". Od 8 do 29 kwietnia 2022 roku organizacje pozarządowe zajmujące się pszczelarstwem mogą składać wnioski na realizację zadań, których celem jest ochrona różnorodności biologicznej pszczół miododajnych, owadów zapylających i roślin oraz edukacja ekologiczna i promocja w zakresie pszczelarstwa na terenie województwa śląskiego.

Budżet programu wynosi 200 000 złotych. Z tej kwoty będzie można ubiegać się o wsparcie na pielęgnację i ochronę cennych siedlisk roślin dla pszczół i owadów zapylających, poprzez zasiew rodzimych roślin miododajnych. Wraz z realizacją tego zadania można także uzyskać środki na dostarczenie węzy pszczelej, środków do higieny i dezynfekcji do jak największej liczby pszczelarzy i rodzin pszczelich, a także wykonanie działań edukacyjnych i związanych z promocją pszczelarstwa, jak zajęcia, warsztaty, pokazy propagujące dobre praktyki związane z hodowlą pszczół, wiedzę o znaczeniu tych owadów dla przyrody, zasad ich ochrony, tradycji bartniczych, produktów pszczelich i ich walorów zdrowotno-odżywczych. Wszystkie zadania mają być zrealizowane na terenie województwa śląskiego do 30 września 2022 roku. 

Wnioski podpisane przez osoby uprawnione statutowo do reprezentacji podmiotu bądź upoważnione w tym celu można składać w sposób elektroniczny (tu podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym) za pomocą skrzynki podawczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego lub papierowy w budynku Urzędu w Katowicach przy ulicy Ligonia 46, pokój 16, Biurze Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego w Bielsku-Białej przy ulicy Piastowskiej 40 bądź Biurze Zamiejscowym w Częstochowie przy ulicy Sobieskiego 7. O przyjęciu oferty do konkursu decyduje data wpłynięcia, a nie stempla pocztowego. Ogłoszenie wyników przewidziane jest do końca maja 2022 roku. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie Biuletynu Informacyjnego Województwa Śląskiego.Liczba wyświetleń artykułu: 520

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Ogórki z miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Szynka miodowo-musztardowa z rozmarynem

Udka kaczki z gruszkami karmelizowanymi w miodzie

Kurczak w różowej marynacie

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Tosty na słodko

Racuchy z bananami i miodem

Omlet z ananasem, czekoladą i miodem