Portal Pszczelarski

Rozpoczęto pierwszą edycję programu: Śląskie dla pszczół 2022

pszczelarstwo śląskie Śląskie dla pszczół akcja pszczelarska dofinansowanie pasieki

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił uruchomienie programu "Śląskie dla pszczół". Od 8 do 29 kwietnia 2022 roku organizacje pozarządowe zajmujące się pszczelarstwem mogą składać wnioski na realizację zadań, których celem jest ochrona różnorodności biologicznej pszczół miododajnych, owadów zapylających i roślin oraz edukacja ekologiczna i promocja w zakresie pszczelarstwa na terenie województwa śląskiego.

Budżet programu wynosi 200 000 złotych. Z tej kwoty będzie można ubiegać się o wsparcie na pielęgnację i ochronę cennych siedlisk roślin dla pszczół i owadów zapylających, poprzez zasiew rodzimych roślin miododajnych. Wraz z realizacją tego zadania można także uzyskać środki na dostarczenie węzy pszczelej, środków do higieny i dezynfekcji do jak największej liczby pszczelarzy i rodzin pszczelich, a także wykonanie działań edukacyjnych i związanych z promocją pszczelarstwa, jak zajęcia, warsztaty, pokazy propagujące dobre praktyki związane z hodowlą pszczół, wiedzę o znaczeniu tych owadów dla przyrody, zasad ich ochrony, tradycji bartniczych, produktów pszczelich i ich walorów zdrowotno-odżywczych. Wszystkie zadania mają być zrealizowane na terenie województwa śląskiego do 30 września 2022 roku. 

Wnioski podpisane przez osoby uprawnione statutowo do reprezentacji podmiotu bądź upoważnione w tym celu można składać w sposób elektroniczny (tu podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym) za pomocą skrzynki podawczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego lub papierowy w budynku Urzędu w Katowicach przy ulicy Ligonia 46, pokój 16, Biurze Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego w Bielsku-Białej przy ulicy Piastowskiej 40 bądź Biurze Zamiejscowym w Częstochowie przy ulicy Sobieskiego 7. O przyjęciu oferty do konkursu decyduje data wpłynięcia, a nie stempla pocztowego. Ogłoszenie wyników przewidziane jest do końca maja 2022 roku. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie Biuletynu Informacyjnego Województwa Śląskiego.Liczba wyświetleń artykułu: 391

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Chleb na owsiance z miodem

Koktajl pietruszkowy z miodem

Bigos z miodem

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie