Portal Pszczelarski

Rozpoczęto pierwszą edycję programu: Śląskie dla pszczół 2022

pszczelarstwo śląskie Śląskie dla pszczół akcja pszczelarska dofinansowanie pasieki

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił uruchomienie programu "Śląskie dla pszczół". Od 8 do 29 kwietnia 2022 roku organizacje pozarządowe zajmujące się pszczelarstwem mogą składać wnioski na realizację zadań, których celem jest ochrona różnorodności biologicznej pszczół miododajnych, owadów zapylających i roślin oraz edukacja ekologiczna i promocja w zakresie pszczelarstwa na terenie województwa śląskiego.

Budżet programu wynosi 200 000 złotych. Z tej kwoty będzie można ubiegać się o wsparcie na pielęgnację i ochronę cennych siedlisk roślin dla pszczół i owadów zapylających, poprzez zasiew rodzimych roślin miododajnych. Wraz z realizacją tego zadania można także uzyskać środki na dostarczenie węzy pszczelej, środków do higieny i dezynfekcji do jak największej liczby pszczelarzy i rodzin pszczelich, a także wykonanie działań edukacyjnych i związanych z promocją pszczelarstwa, jak zajęcia, warsztaty, pokazy propagujące dobre praktyki związane z hodowlą pszczół, wiedzę o znaczeniu tych owadów dla przyrody, zasad ich ochrony, tradycji bartniczych, produktów pszczelich i ich walorów zdrowotno-odżywczych. Wszystkie zadania mają być zrealizowane na terenie województwa śląskiego do 30 września 2022 roku. 

Wnioski podpisane przez osoby uprawnione statutowo do reprezentacji podmiotu bądź upoważnione w tym celu można składać w sposób elektroniczny (tu podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym) za pomocą skrzynki podawczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego lub papierowy w budynku Urzędu w Katowicach przy ulicy Ligonia 46, pokój 16, Biurze Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego w Bielsku-Białej przy ulicy Piastowskiej 40 bądź Biurze Zamiejscowym w Częstochowie przy ulicy Sobieskiego 7. O przyjęciu oferty do konkursu decyduje data wpłynięcia, a nie stempla pocztowego. Ogłoszenie wyników przewidziane jest do końca maja 2022 roku. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie Biuletynu Informacyjnego Województwa Śląskiego.Liczba wyświetleń artykułu: 882

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Pierniczki z miodem na święta - wersja 2

Jajka w koszulce z kuskusem, pomidorkami i miodem

Szarlotka z karmelizowanymi migdałami

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II