Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Nowe ule na Żoliborzu 2022

pszczelarstwo mazowieckie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska Miodowa Manufaktura Żoliborskie Miodobranie

W warszawskiej dzielnicy Żoliborz w parkach Kaskada i Kępa Potocka postawionych zostanie 8 uli. Pasieka ma dostarczać 240 kilogramów miodu rocznie.

Opiekę nad żoliborskimi ulami będzie sprawować Miodowa Manufaktura - firma pszczelarska, działająca od 2015 roku, która prowadzi własne pasieki w warszawskim Aninie i Wawrze oraz w miejscowości Urle w okolicach Wołomina. Miodowa Manufaktura podpisała z Urzędem Dzielnicy Żoliborz umowę, przewidującą także organizację "Żoliborskiego Miodobrania". 

Żoliborskie ule mają rozpocząć działanie pod koniec kwietnia 2022 roku, z zastrzeżeniem, że jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą, to może się to stać wcześniej. Cały projekt zakłada również prowadzenie na terenie pasieki działań edukacyjnych na temat pszczelarstwa, życia pszczół, ich roli w przyrodzie oraz sposobach ich ochrony. 

Nie jest to pierwsza dzielnicowa pasieka na obszarze Żoliborza. Ule pojawiły się tu już w 2017 roku, jednak w 2021 roku pszczoły dotknęła infekcja. Dopiero po roku przerwy możliwy był powrót tych owadów do żoliborskich parków.Liczba wyświetleń artykułu: 944

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ciasteczka imbirowe z miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Słodka sałatka z kurczakiem

Ciasto orzechowe z miodem