Portal Pszczelarski

Nowe ule na Żoliborzu 2022

pszczelarstwo mazowieckie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska Miodowa Manufaktura Żoliborskie Miodobranie

W warszawskiej dzielnicy Żoliborz w parkach Kaskada i Kępa Potocka postawionych zostanie 8 uli. Pasieka ma dostarczać 240 kilogramów miodu rocznie.

Opiekę nad żoliborskimi ulami będzie sprawować Miodowa Manufaktura - firma pszczelarska, działająca od 2015 roku, która prowadzi własne pasieki w warszawskim Aninie i Wawrze oraz w miejscowości Urle w okolicach Wołomina. Miodowa Manufaktura podpisała z Urzędem Dzielnicy Żoliborz umowę, przewidującą także organizację "Żoliborskiego Miodobrania". 

Żoliborskie ule mają rozpocząć działanie pod koniec kwietnia 2022 roku, z zastrzeżeniem, że jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą, to może się to stać wcześniej. Cały projekt zakłada również prowadzenie na terenie pasieki działań edukacyjnych na temat pszczelarstwa, życia pszczół, ich roli w przyrodzie oraz sposobach ich ochrony. 

Nie jest to pierwsza dzielnicowa pasieka na obszarze Żoliborza. Ule pojawiły się tu już w 2017 roku, jednak w 2021 roku pszczoły dotknęła infekcja. Dopiero po roku przerwy możliwy był powrót tych owadów do żoliborskich parków.Liczba wyświetleń artykułu: 125

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Marlenka - ciasto z miodem

Kaczka z pieczarkami i miodem

Wieprzowe polędwiczki miodowo-musztardowe

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kurczak teriyaki z miodem

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Sałatka z kalafiora z miodem

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele