Portal Pszczelarski

Starostwo powiatowe w Nysie rozdaje mieszkańcom nasiona roślin miododajnych 2022

pszczelarstwo opolskie akcja pszczelarska rośliny miododajne Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Opolu Koło Pszczelarzy w Głuchołazach Antoni Ożóg

Starostwo Powiatowe w Nysie zorganizowało akcję nieodpłatnego przekazania mieszkańcom powiatu nasion roślin miododajnych. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania. Pierwsza partia nasion rozeszła się w przeciągu kilku dni. 

Informację o akcji nyskie starostwo przekazało za pośrednictwem mediów społecznościowych. Urzędnicy zachęcali do posiania nasion w ogrodzie lub działce, by stworzyć łąkę kwietną, która przyniesie pszczołom pyłki i nektar. W tym celu przygotowano 1000 woreczków, zawierających mieszankę facelii błękitnej, gorczycy maryna i rzepiku malwira. 

Pierwsza partia woreczków z nasionami rozeszła się jak świeże bułeczki, dlatego władze powiatu zdecydowały o przygotowały kolejnej miododajnej mieszanki. Można ją odebrać na parterze głównego budynku starostwa powiatowego w Nysie. 

Portal "Nasze Miasto Nysa" zapytał, co sądzą na temat tej akcji opolscy pszczelarze. Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Opolu i Koła Związku Pszczelarzy w Głuchołazach Antoni Ożóg wyraził w rozmowie z serwisem ubolewanie, że urzędnicy nie skonsultowali tego projektu z miejscowymi hodowcami pszczół. Zdaniem prezesa, łąki kwietne są wprawdzie dobrym ruchem, ale będą one mieć charakter jednoroczny. Lepszym pomysłem według niego mogłoby być zatem sadzenie miododajnych krzewów wzdłuż lokalnych ścieżek rowerowych.Liczba wyświetleń artykułu: 211

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Rodzina pszczela a pasja pszczelarska

Kontrola pracowni pasiecznej - co będzie sprawdzać inspekcja weterynaryjna? Cz. 2.

Co robić w przypadku podejrzenia utraty matki pszczelej?