Portal Pszczelarski

Starostwo powiatowe w Nysie rozdaje mieszkańcom nasiona roślin miododajnych 2022

pszczelarstwo opolskie akcja pszczelarska rośliny miododajne Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Opolu Koło Pszczelarzy w Głuchołazach Antoni Ożóg

Starostwo Powiatowe w Nysie zorganizowało akcję nieodpłatnego przekazania mieszkańcom powiatu nasion roślin miododajnych. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania. Pierwsza partia nasion rozeszła się w przeciągu kilku dni. 

Informację o akcji nyskie starostwo przekazało za pośrednictwem mediów społecznościowych. Urzędnicy zachęcali do posiania nasion w ogrodzie lub działce, by stworzyć łąkę kwietną, która przyniesie pszczołom pyłki i nektar. W tym celu przygotowano 1000 woreczków, zawierających mieszankę facelii błękitnej, gorczycy maryna i rzepiku malwira. 

Pierwsza partia woreczków z nasionami rozeszła się jak świeże bułeczki, dlatego władze powiatu zdecydowały o przygotowały kolejnej miododajnej mieszanki. Można ją odebrać na parterze głównego budynku starostwa powiatowego w Nysie. 

Portal "Nasze Miasto Nysa" zapytał, co sądzą na temat tej akcji opolscy pszczelarze. Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Opolu i Koła Związku Pszczelarzy w Głuchołazach Antoni Ożóg wyraził w rozmowie z serwisem ubolewanie, że urzędnicy nie skonsultowali tego projektu z miejscowymi hodowcami pszczół. Zdaniem prezesa, łąki kwietne są wprawdzie dobrym ruchem, ale będą one mieć charakter jednoroczny. Lepszym pomysłem według niego mogłoby być zatem sadzenie miododajnych krzewów wzdłuż lokalnych ścieżek rowerowych.Liczba wyświetleń artykułu: 287

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Skrzydełka z miodem i chili

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Kiwi w cieście z miodem rzepakowym

Budyniowa owsianka czekoladowa z miodem

Puszysty omlet z bananami

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll