Portal Pszczelarski

Starostwo powiatowe w Nysie rozdaje mieszkańcom nasiona roślin miododajnych 2022

pszczelarstwo opolskie akcja pszczelarska rośliny miododajne Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Opolu Koło Pszczelarzy w Głuchołazach Antoni Ożóg

Starostwo Powiatowe w Nysie zorganizowało akcję nieodpłatnego przekazania mieszkańcom powiatu nasion roślin miododajnych. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania. Pierwsza partia nasion rozeszła się w przeciągu kilku dni. 

Informację o akcji nyskie starostwo przekazało za pośrednictwem mediów społecznościowych. Urzędnicy zachęcali do posiania nasion w ogrodzie lub działce, by stworzyć łąkę kwietną, która przyniesie pszczołom pyłki i nektar. W tym celu przygotowano 1000 woreczków, zawierających mieszankę facelii błękitnej, gorczycy maryna i rzepiku malwira. 

Pierwsza partia woreczków z nasionami rozeszła się jak świeże bułeczki, dlatego władze powiatu zdecydowały o przygotowały kolejnej miododajnej mieszanki. Można ją odebrać na parterze głównego budynku starostwa powiatowego w Nysie. 

Portal "Nasze Miasto Nysa" zapytał, co sądzą na temat tej akcji opolscy pszczelarze. Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Opolu i Koła Związku Pszczelarzy w Głuchołazach Antoni Ożóg wyraził w rozmowie z serwisem ubolewanie, że urzędnicy nie skonsultowali tego projektu z miejscowymi hodowcami pszczół. Zdaniem prezesa, łąki kwietne są wprawdzie dobrym ruchem, ale będą one mieć charakter jednoroczny. Lepszym pomysłem według niego mogłoby być zatem sadzenie miododajnych krzewów wzdłuż lokalnych ścieżek rowerowych.Liczba wyświetleń artykułu: 66

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.