Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Pszczela Ścieżka w Sosnowcu 2022

pszczelarstwo w Polsce pszczelarstwo śląskie BeePathNet Pszczela Ścieżka Sosnowiec apiterapia

Sosnowiec dołączył do programu BeePathNet - Pszczela Ścieżka. Szlak będzie prowadził przez miejsca, w których znajdują się pasieki, a także inne obiekty związane z pszczołami. 

W 2022 roku w projekcie BeePathNet, prócz Sosnowca uczestniczy włoskie Bergamo, bułgarskie Bansko oraz chorwacki Osijek. Program, współfinansowanym jest ze środków Unii Europejskiej zakłada podejmowanie działań na rzecz pszczoły miodnej i innych owadów zapylających. 

Pszczela Ścieżka w Sosnowcu ma być ukończona pod koniec 2022 roku, ale wcześniej będzie można ją zwiedzać online. Poza pasiekami znajdą się na niej również miejsca mniej oczywiste, jak na przykład sosnowiecka katedra, gdyż w herbie diecezji znajduje się pszczoła. 

Poza wyznaczeniem tytułowej ścieżki w ramach projektu ma powstać również wystawa "Historia i współczesne oblicze apiterapii" w Muzeum Medycyny i Farmacji, należącym do Wydziału Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponadto w Wyższej Szkole Humanitas zostanie uruchomiony punkt biblioteczny poświęcony tematyce pszczelarstwa. Przy tej uczelni i Śląskim Uniwersytecie Medycznym powstaną pasieki, które będą wykorzystywane do celów dydaktycznych. Z kolei przy Hospicjum św. Tomasza pojawi się łąka kwietna, domki dla zapylaczy i tablice informacyjne.Liczba wyświetleń artykułu: 762

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Tosty na słodko

Gofry drożdżowe z jogurtem greckim i miodem o smaku truskawkowo-waniliowym

Puszysty omlet z bananami