Portal Pszczelarski

Ukraińskie pszczoły zabiły trzech rosyjskich żołnierzy 2022

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo na Ukrainie atak pszczół

Jak podaje portal kherson-news.net, owady dołączyły do walki z rosyjskim okupantem. Trzech rosyjskich żołnierzy zginęło, a 25 zostało rannych w wyniku ataku ukraińskich pszczół. 

Do zdarzenia doszło w pobliżu Chelburda w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy. Miejscowe pszczoły wleciały na teren jednostki wojskowej, zajętej przez Rosjan. Zdenerwowane owady niemiłosiernie pożądliły okupantów, doprowadzając do śmierci trzech z nich. 25 wojskowych musiało trafić do szpitala. 

Powodem takiego zachowania miał być brak pokarmu. Działania wojenne spowodowały, że pszczoły mają problem ze zdobyciem nektaru. Utrudnioną pracę mają również pszczelarze, którzy nie mogą swoim owadom zapewnić należytej opieki. Pszczoły z pasiek w okolicach Chelburda po przebudzeniu z zimowego letargu, nie mogąc znaleźć pożywienia stały się nadzwyczaj agresywne i w takim stanie wleciały na teren jednostki wojskowej, co dla trzech okupantów zakończyło się tragicznie. Jak podsumowuje ukraiński portal, natura sama pomaga Ukrainie bronić się przed wrogiem.Liczba wyświetleń artykułu: 1419

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie