Portal Pszczelarski

Mieszkańcy Rumii wybrali lokalizacje miododajnych ogródków 2022

pszczelarstwo pomorskie ogrody miododajne Miasto miodem płynące - pszczoła też rumianin

Jak informuje Urząd Miasta Rumia, rumianie dokonali wyboru potencjalnych lokalizacji dla miododajnych ogródków kieszonkowych. Ogródki mają powstać we wskazanych miejscach do połowy 2022 roku. 

Stworzenie miododajnych strefy na obszarze Rumii jest częścią projektu "Miasto miodem płynące - pszczoła też rumianin!". Jego celem jest wsparcie rozwoju pszczelej populacji w środowisku naturalnym. Budżet programu wynosi 20 tysięcy złotych. Jest to dofinansowanie pochodzące z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. 

Mieszkańcy miasta swoje propozycje lokalizacji ogródków miododajnych przedstawiali w komentarzach na facebookowym profilu Urzędu Miasta oraz w wiadomościach mailowych przesłanych na adres: zielen@um.rumia.pl. Po zsumowaniu wyników okazało się, że najwięcej głosów oddano na sześć miejsc: place zabaw przy ulicy Sędzickiego, Towarowej i Dąbrowskiego, zieleńce przy ulicy Dębogórskiej i Objazdowej, a także osiedle przy ulicy Gierosa.

W miododajnych strefach, które tam powstaną zostanie zasiana szałwia, lawenda, krzewuszka, budleja Dawida, róża, kocimiętka, lipa i brzoza. Podobne ogródki funkcjonują już przy Miejskim Domu Kultury oraz Szkole Podstawowej nr 6. Władze miasta deklarują także dalsze działania na rzecz pszczół.

Zobacz również:

Rośliny miododajne, rośliny pożytkowe, rośliny pszczelarskie - spisLiczba wyświetleń artykułu: 78

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Domowa musztarda z miodem

Chleb na owsiance z miodem