Portal Pszczelarski

Mieszkańcy Rumii wybrali lokalizacje miododajnych ogródków 2022

pszczelarstwo pomorskie ogrody miododajne Miasto miodem płynące - pszczoła też rumianin

Jak informuje Urząd Miasta Rumia, rumianie dokonali wyboru potencjalnych lokalizacji dla miododajnych ogródków kieszonkowych. Ogródki mają powstać we wskazanych miejscach do połowy 2022 roku. 

Stworzenie miododajnych strefy na obszarze Rumii jest częścią projektu "Miasto miodem płynące - pszczoła też rumianin!". Jego celem jest wsparcie rozwoju pszczelej populacji w środowisku naturalnym. Budżet programu wynosi 20 tysięcy złotych. Jest to dofinansowanie pochodzące z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. 

Mieszkańcy miasta swoje propozycje lokalizacji ogródków miododajnych przedstawiali w komentarzach na facebookowym profilu Urzędu Miasta oraz w wiadomościach mailowych przesłanych na adres: zielen@um.rumia.pl. Po zsumowaniu wyników okazało się, że najwięcej głosów oddano na sześć miejsc: place zabaw przy ulicy Sędzickiego, Towarowej i Dąbrowskiego, zieleńce przy ulicy Dębogórskiej i Objazdowej, a także osiedle przy ulicy Gierosa.

W miododajnych strefach, które tam powstaną zostanie zasiana szałwia, lawenda, krzewuszka, budleja Dawida, róża, kocimiętka, lipa i brzoza. Podobne ogródki funkcjonują już przy Miejskim Domu Kultury oraz Szkole Podstawowej nr 6. Władze miasta deklarują także dalsze działania na rzecz pszczół.

Zobacz również:

Rośliny miododajne, rośliny pożytkowe, rośliny pszczelarskie - spisLiczba wyświetleń artykułu: 217

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Wigilijne łazanki na bogato

Bananowe chipsy z miodem

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Propolis - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Szaszłyki z marynatą miodową

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem