Portal Pszczelarski

Mieszkańcy Rumii wybrali lokalizacje miododajnych ogródków 2022

pszczelarstwo pomorskie ogrody miododajne Miasto miodem płynące - pszczoła też rumianin

Jak informuje Urząd Miasta Rumia, rumianie dokonali wyboru potencjalnych lokalizacji dla miododajnych ogródków kieszonkowych. Ogródki mają powstać we wskazanych miejscach do połowy 2022 roku. 

Stworzenie miododajnych strefy na obszarze Rumii jest częścią projektu "Miasto miodem płynące - pszczoła też rumianin!". Jego celem jest wsparcie rozwoju pszczelej populacji w środowisku naturalnym. Budżet programu wynosi 20 tysięcy złotych. Jest to dofinansowanie pochodzące z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. 

Mieszkańcy miasta swoje propozycje lokalizacji ogródków miododajnych przedstawiali w komentarzach na facebookowym profilu Urzędu Miasta oraz w wiadomościach mailowych przesłanych na adres: zielen@um.rumia.pl. Po zsumowaniu wyników okazało się, że najwięcej głosów oddano na sześć miejsc: place zabaw przy ulicy Sędzickiego, Towarowej i Dąbrowskiego, zieleńce przy ulicy Dębogórskiej i Objazdowej, a także osiedle przy ulicy Gierosa.

W miododajnych strefach, które tam powstaną zostanie zasiana szałwia, lawenda, krzewuszka, budleja Dawida, róża, kocimiętka, lipa i brzoza. Podobne ogródki funkcjonują już przy Miejskim Domu Kultury oraz Szkole Podstawowej nr 6. Władze miasta deklarują także dalsze działania na rzecz pszczół.

Zobacz również:

Rośliny miododajne, rośliny pożytkowe, rośliny pszczelarskie - spisLiczba wyświetleń artykułu: 310

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Linia pszczół car: Marynka (Mr)

Bayvarol - lek na warrozę

Bartnictwo w Polsce - barć i jej budowa

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ogórki z miodem