Portal Pszczelarski

W Atrium Copernicus w Toruniu stanie pasieka 2022

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie pasieka miejska pszczelarstwo miejskie pasieka na dachu galerii

Atrium Copernicus jako pierwsza galeria handlowa w Toruniu postanowiła stworzyć na swoich terenach zielonych własną pasiekę. W maju 2022 roku na skwerze przy centrum pojawią się cztery ule.

Miejsce lokalizacji pasieki wybrano nieprzypadkowo. Rosną tu miododajne krzewy i rośliny, co ma zapewnić pszczołom pożywienie do później jesieni. Dyrektor Atrium Copernicus Ewa Machowska-Górna w rozmowie z serwisem propertynews.pl podkreśla, że jej galeria jest prekursorem pod względem działań na rzecz pszczelej populacji wśród miejscowych centrów handlowych. 

Pasieka przy galerii powstanie w ramach akcji "Czule dbamy o ule". Jest to część wdrażanej sukcesywnie realizowanej przez grupę Atrium Poland strategii i programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE), rozpisanego na lata 2020–2025. Poza Toruniem, firma była również inicjatorem szeregu projektów w całej Polsce związanych z pszczelą populacją: tworzenia pasiek, warsztatów edukacyjnych na temat pszczelarstwa, wystaw czy otwartych miodobrań.Liczba wyświetleń artykułu: 450

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chałka z szafranem i miodem

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Nan-e qandi