Portal Pszczelarski

W Atrium Copernicus w Toruniu stanie pasieka 2022

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie pasieka miejska pszczelarstwo miejskie pasieka na dachu galerii

Atrium Copernicus jako pierwsza galeria handlowa w Toruniu postanowiła stworzyć na swoich terenach zielonych własną pasiekę. W maju 2022 roku na skwerze przy centrum pojawią się cztery ule.

Miejsce lokalizacji pasieki wybrano nieprzypadkowo. Rosną tu miododajne krzewy i rośliny, co ma zapewnić pszczołom pożywienie do później jesieni. Dyrektor Atrium Copernicus Ewa Machowska-Górna w rozmowie z serwisem propertynews.pl podkreśla, że jej galeria jest prekursorem pod względem działań na rzecz pszczelej populacji wśród miejscowych centrów handlowych. 

Pasieka przy galerii powstanie w ramach akcji "Czule dbamy o ule". Jest to część wdrażanej sukcesywnie realizowanej przez grupę Atrium Poland strategii i programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE), rozpisanego na lata 2020–2025. Poza Toruniem, firma była również inicjatorem szeregu projektów w całej Polsce związanych z pszczelą populacją: tworzenia pasiek, warsztatów edukacyjnych na temat pszczelarstwa, wystaw czy otwartych miodobrań.Liczba wyświetleń artykułu: 556

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Słodka sałatka z kurczakiem

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Kutia wigilijna z miodem pitnym