Portal Pszczelarski

W Atrium Copernicus w Toruniu stanie pasieka 2022

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie pasieka miejska pszczelarstwo miejskie pasieka na dachu galerii

Atrium Copernicus jako pierwsza galeria handlowa w Toruniu postanowiła stworzyć na swoich terenach zielonych własną pasiekę. W maju 2022 roku na skwerze przy centrum pojawią się cztery ule.

Miejsce lokalizacji pasieki wybrano nieprzypadkowo. Rosną tu miododajne krzewy i rośliny, co ma zapewnić pszczołom pożywienie do później jesieni. Dyrektor Atrium Copernicus Ewa Machowska-Górna w rozmowie z serwisem propertynews.pl podkreśla, że jej galeria jest prekursorem pod względem działań na rzecz pszczelej populacji wśród miejscowych centrów handlowych. 

Pasieka przy galerii powstanie w ramach akcji "Czule dbamy o ule". Jest to część wdrażanej sukcesywnie realizowanej przez grupę Atrium Poland strategii i programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE), rozpisanego na lata 2020–2025. Poza Toruniem, firma była również inicjatorem szeregu projektów w całej Polsce związanych z pszczelą populacją: tworzenia pasiek, warsztatów edukacyjnych na temat pszczelarstwa, wystaw czy otwartych miodobrań.Liczba wyświetleń artykułu: 971

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Późnoletnie oraz jesienne podkarmianie pszczół

Jak wykonać odkład pszczeli?

Ocena projektu zakup leków w ramach mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Pierniczki świąteczne z miodem

Ciasto z mąką z czarnego ryżu