Portal Pszczelarski

Bezpłatne szkolenie pszczelarskie w Rudnej 2022.03

pszczelarstwo dolnośląskie wydarzenie pszczelarskie szkolenie pszczelarskie 2022 Rudna Małgorzata Bieńkowska

Pszczelarze z gminy Rudna w województwie dolnośląskim organizują szkolenie dla osób, które chciałyby założyć pasiekę. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Inicjatywa została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej i budżetu krajowego.

Szkolenie odbędzie się 26 i 27 marca 2022 roku, w godzinach 9:00-14:00, w Centrum Kultury w Rudnej, ul. Ścinawska 21. W programie wykładów, które poprowadzi profesor Instytutu Ogrodnictwa i Kierownik Zespołu Pracowni Hodowli Pszczół Zakładu Pszczelnictwa w Puławach Małgorzata Bieńkowska znalazły się tematy dotyczące efektywności wykorzystywania matek pszczelich w pasiekach towarowych w zależności od warunków hodowlanych i czynników klimatyczno-pożytkowych, wpływu jakości matek na warunki produkcyjne rodzin pszczelich, tworzenia odkładów i wychów matek ze szczególnym uwzględnieniem własnych potrzeb jako elementy nowoczesnej gospodarki pszczelej oraz metod poddawania matek pszczelich. 

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu można składać mailowo pod adresem: stow.pszczelarzyrudna@wp.pl lub telefonicznie pod numerem: 696 475 836. Każdy z uczestników otrzyma stosowny certyfikat. Liczba miejsc jest ograniczonaLiczba wyświetleń artykułu: 1188

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Historia pszczelarstwa kołem się toczy?

Kontrola pracowni pasiecznej - co będzie sprawdzać inspekcja weterynaryjna? Cz. 2.

Środki ostrożności przy stosowaniu kwasu mlekowego

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski