Portal Pszczelarski

Bezpłatne szkolenie pszczelarskie w Rudnej 2022.03

pszczelarstwo dolnośląskie wydarzenie pszczelarskie szkolenie pszczelarskie 2022 Rudna Małgorzata Bieńkowska

Pszczelarze z gminy Rudna w województwie dolnośląskim organizują szkolenie dla osób, które chciałyby założyć pasiekę. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Inicjatywa została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej i budżetu krajowego.

Szkolenie odbędzie się 26 i 27 marca 2022 roku, w godzinach 9:00-14:00, w Centrum Kultury w Rudnej, ul. Ścinawska 21. W programie wykładów, które poprowadzi profesor Instytutu Ogrodnictwa i Kierownik Zespołu Pracowni Hodowli Pszczół Zakładu Pszczelnictwa w Puławach Małgorzata Bieńkowska znalazły się tematy dotyczące efektywności wykorzystywania matek pszczelich w pasiekach towarowych w zależności od warunków hodowlanych i czynników klimatyczno-pożytkowych, wpływu jakości matek na warunki produkcyjne rodzin pszczelich, tworzenia odkładów i wychów matek ze szczególnym uwzględnieniem własnych potrzeb jako elementy nowoczesnej gospodarki pszczelej oraz metod poddawania matek pszczelich. 

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu można składać mailowo pod adresem: stow.pszczelarzyrudna@wp.pl lub telefonicznie pod numerem: 696 475 836. Każdy z uczestników otrzyma stosowny certyfikat. Liczba miejsc jest ograniczonaLiczba wyświetleń artykułu: 385

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu