Portal Pszczelarski

Bezpłatne szkolenie pszczelarskie w Rudnej 2022.03

pszczelarstwo dolnośląskie wydarzenie pszczelarskie szkolenie pszczelarskie 2022 Rudna Małgorzata Bieńkowska

Pszczelarze z gminy Rudna w województwie dolnośląskim organizują szkolenie dla osób, które chciałyby założyć pasiekę. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Inicjatywa została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej i budżetu krajowego.

Szkolenie odbędzie się 26 i 27 marca 2022 roku, w godzinach 9:00-14:00, w Centrum Kultury w Rudnej, ul. Ścinawska 21. W programie wykładów, które poprowadzi profesor Instytutu Ogrodnictwa i Kierownik Zespołu Pracowni Hodowli Pszczół Zakładu Pszczelnictwa w Puławach Małgorzata Bieńkowska znalazły się tematy dotyczące efektywności wykorzystywania matek pszczelich w pasiekach towarowych w zależności od warunków hodowlanych i czynników klimatyczno-pożytkowych, wpływu jakości matek na warunki produkcyjne rodzin pszczelich, tworzenia odkładów i wychów matek ze szczególnym uwzględnieniem własnych potrzeb jako elementy nowoczesnej gospodarki pszczelej oraz metod poddawania matek pszczelich. 

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu można składać mailowo pod adresem: stow.pszczelarzyrudna@wp.pl lub telefonicznie pod numerem: 696 475 836. Każdy z uczestników otrzyma stosowny certyfikat. Liczba miejsc jest ograniczonaLiczba wyświetleń artykułu: 1019

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Miód - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli