Portal Pszczelarski

Bezpłatne szkolenie pszczelarskie w Rudnej 2022.03

pszczelarstwo dolnośląskie wydarzenie pszczelarskie szkolenie pszczelarskie 2022 Rudna Małgorzata Bieńkowska

Pszczelarze z gminy Rudna w województwie dolnośląskim organizują szkolenie dla osób, które chciałyby założyć pasiekę. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Inicjatywa została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej i budżetu krajowego.

Szkolenie odbędzie się 26 i 27 marca 2022 roku, w godzinach 9:00-14:00, w Centrum Kultury w Rudnej, ul. Ścinawska 21. W programie wykładów, które poprowadzi profesor Instytutu Ogrodnictwa i Kierownik Zespołu Pracowni Hodowli Pszczół Zakładu Pszczelnictwa w Puławach Małgorzata Bieńkowska znalazły się tematy dotyczące efektywności wykorzystywania matek pszczelich w pasiekach towarowych w zależności od warunków hodowlanych i czynników klimatyczno-pożytkowych, wpływu jakości matek na warunki produkcyjne rodzin pszczelich, tworzenia odkładów i wychów matek ze szczególnym uwzględnieniem własnych potrzeb jako elementy nowoczesnej gospodarki pszczelej oraz metod poddawania matek pszczelich. 

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu można składać mailowo pod adresem: stow.pszczelarzyrudna@wp.pl lub telefonicznie pod numerem: 696 475 836. Każdy z uczestników otrzyma stosowny certyfikat. Liczba miejsc jest ograniczonaLiczba wyświetleń artykułu: 1380

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Pierogi z kaszą jaglaną, jabłkami i miodem

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Różowe stringi z miodem

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.