Portal Pszczelarski

Pomoc finansowa dla pszczelarzy w 2022

pszczelarstwo w Polsce dofinansowanie pasieki

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła, że od 1 kwietnia do 31 maja 2022 roku będzie można składać wnioski o pomoc dla pszczelarzy. Hodowcy pszczół będą mogli uzyskać 20 złotych od każdej przezimowanej rodziny pszczelej. 

Budżet programu na rok 2022 wynosi 35,5 miliona złotych. Wsparcie dla pszczelarzy jest udzielane w ramach pomocy de minimis w rolnictwie. Hodowcy, aby uzyskać wsparcie muszą spełnić dwa warunki. Pierwszym z nich jest prowadzenie działalności w zakresie utrzymywania pszczół wpisanej do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii. Dodatkowo konieczne jest posiadanie numeru w ewidencji producentów, który nadawany jest przed Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

1 kwietnia 2022 roku na stronie internetowej Agencji zostaną udostępnione formularze do złożenia wniosku wraz z instrukcją jego wypełnienia. Dokument należy skierować do Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę pszczelarza. W przypadku uzyskania pomocy środki są wypłacane na rachunek pszczelarza wskazany w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.Liczba wyświetleń artykułu: 897

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Piernik sułtański

Kapusta czerwona z porto

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll