Portal Pszczelarski

Pomoc finansowa dla pszczelarzy w 2022

pszczelarstwo w Polsce dofinansowanie pasieki

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła, że od 1 kwietnia do 31 maja 2022 roku będzie można składać wnioski o pomoc dla pszczelarzy. Hodowcy pszczół będą mogli uzyskać 20 złotych od każdej przezimowanej rodziny pszczelej. 

Budżet programu na rok 2022 wynosi 35,5 miliona złotych. Wsparcie dla pszczelarzy jest udzielane w ramach pomocy de minimis w rolnictwie. Hodowcy, aby uzyskać wsparcie muszą spełnić dwa warunki. Pierwszym z nich jest prowadzenie działalności w zakresie utrzymywania pszczół wpisanej do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii. Dodatkowo konieczne jest posiadanie numeru w ewidencji producentów, który nadawany jest przed Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

1 kwietnia 2022 roku na stronie internetowej Agencji zostaną udostępnione formularze do złożenia wniosku wraz z instrukcją jego wypełnienia. Dokument należy skierować do Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę pszczelarza. W przypadku uzyskania pomocy środki są wypłacane na rachunek pszczelarza wskazany w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.Liczba wyświetleń artykułu: 1138

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Chleb z szafranem i miodem

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą