Portal Pszczelarski

Pomoc finansowa dla pszczelarzy w 2022

pszczelarstwo w Polsce dofinansowanie pasieki

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła, że od 1 kwietnia do 31 maja 2022 roku będzie można składać wnioski o pomoc dla pszczelarzy. Hodowcy pszczół będą mogli uzyskać 20 złotych od każdej przezimowanej rodziny pszczelej. 

Budżet programu na rok 2022 wynosi 35,5 miliona złotych. Wsparcie dla pszczelarzy jest udzielane w ramach pomocy de minimis w rolnictwie. Hodowcy, aby uzyskać wsparcie muszą spełnić dwa warunki. Pierwszym z nich jest prowadzenie działalności w zakresie utrzymywania pszczół wpisanej do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii. Dodatkowo konieczne jest posiadanie numeru w ewidencji producentów, który nadawany jest przed Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

1 kwietnia 2022 roku na stronie internetowej Agencji zostaną udostępnione formularze do złożenia wniosku wraz z instrukcją jego wypełnienia. Dokument należy skierować do Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę pszczelarza. W przypadku uzyskania pomocy środki są wypłacane na rachunek pszczelarza wskazany w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.Liczba wyświetleń artykułu: 334

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Kontrowersje z życia pszczół - zaproszenie na wykład otwarty

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład