Portal Pszczelarski

Pomoc finansowa dla pszczelarzy w 2022

pszczelarstwo w Polsce dofinansowanie pasieki

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła, że od 1 kwietnia do 31 maja 2022 roku będzie można składać wnioski o pomoc dla pszczelarzy. Hodowcy pszczół będą mogli uzyskać 20 złotych od każdej przezimowanej rodziny pszczelej. 

Budżet programu na rok 2022 wynosi 35,5 miliona złotych. Wsparcie dla pszczelarzy jest udzielane w ramach pomocy de minimis w rolnictwie. Hodowcy, aby uzyskać wsparcie muszą spełnić dwa warunki. Pierwszym z nich jest prowadzenie działalności w zakresie utrzymywania pszczół wpisanej do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii. Dodatkowo konieczne jest posiadanie numeru w ewidencji producentów, który nadawany jest przed Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

1 kwietnia 2022 roku na stronie internetowej Agencji zostaną udostępnione formularze do złożenia wniosku wraz z instrukcją jego wypełnienia. Dokument należy skierować do Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę pszczelarza. W przypadku uzyskania pomocy środki są wypłacane na rachunek pszczelarza wskazany w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.Liczba wyświetleń artykułu: 1573

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Biały miód leśny z Mount Oku

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek

Zostań bohaterem pszczół

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica