Portal Pszczelarski

Pomoc finansowa dla pszczelarzy w 2022

pszczelarstwo w Polsce dofinansowanie pasieki

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła, że od 1 kwietnia do 31 maja 2022 roku będzie można składać wnioski o pomoc dla pszczelarzy. Hodowcy pszczół będą mogli uzyskać 20 złotych od każdej przezimowanej rodziny pszczelej. 

Budżet programu na rok 2022 wynosi 35,5 miliona złotych. Wsparcie dla pszczelarzy jest udzielane w ramach pomocy de minimis w rolnictwie. Hodowcy, aby uzyskać wsparcie muszą spełnić dwa warunki. Pierwszym z nich jest prowadzenie działalności w zakresie utrzymywania pszczół wpisanej do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii. Dodatkowo konieczne jest posiadanie numeru w ewidencji producentów, który nadawany jest przed Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

1 kwietnia 2022 roku na stronie internetowej Agencji zostaną udostępnione formularze do złożenia wniosku wraz z instrukcją jego wypełnienia. Dokument należy skierować do Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę pszczelarza. W przypadku uzyskania pomocy środki są wypłacane na rachunek pszczelarza wskazany w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.Liczba wyświetleń artykułu: 1605

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Czereśnia, wiśnia ptasia, trześnia – roślina miododajna

Jak chronić ramki z woszczyzną przed motylicą?

Linia pszczół car: S

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę