Portal Pszczelarski

Indyjscy uczniowie zaatakowani przez rój pszczół 2022

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Indiach użądlenie pszczoły

Podczas wycieczki terkkingowej w pobliżu miasta Junnar w dystrykcie Pune w zachodniej części Indii grupa uczniów została zaatakowana przez pszczoły. Osiemnaście osób musiało być hospitalizowanych.

Do zdarzenia doszło 27 lutego 2022 roku, kiedy grupa 64 uczniów klas VIII i IX z Dynamic English Medium School z Khed wraz z czterema nauczycielami i czterema przewodnikami wędrowała w pobliżu jaskiń Amba Ambika. Po godzinie 17 część z nich została zaatakowana przez pszczoły miodne. Trzydziestu uczniów zostało użądlonych. U osiemnastu z nich zaobserwowano także niepokojące objawy: wymioty, zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, ból brzucha, obrzęk, wysypka, ból gardła. U sześciu osób stwierdzono stan krytyczny z powodu niskiego cieśnienia krwi. 

Poszkodowani otrzymali pierwszą pomoc w miejscowej placówce medycznej, a osiemnastu najciężej pożądlonych przeniesiono do prywatnych szpitali. Stan każdej z osób jest stabilny. Dotąd nie ustalono, co spowodowało atak owadów.

Czytaj również:

Co zrobić, gdy użądli pszczoła, osa, szerszeń lub trzmiel?

Użądlenie pszczoły, osy i szerszenia oraz ukąszenie komaraLiczba wyświetleń artykułu: 264

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zgnilec złośliwy - powód likwidacji rodziny pszczelej

Melisa lekarska – roślina miododajna

Konflikt rasowy pszczół

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chleb z szafranem i miodem

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą

Konfitura z melona z imbirem i miodem