Portal Pszczelarski

Złapano sprawcę zniszczenia 35 uli w Kobylnikach 2022

pszczelarstwo wielkopolskie zniszczona pasieka

Funkcjonariusze policji z Komisariatu w Tarnowie Podgórnym w województwie wielkopolskim zatrzymali sprawcę zniszczenia 35 uli w miejscowości Kobylniki. 41-letni mężczyzna dokonał zniszczeń podczas dwukrotnych wtargnięć w okresie czterech miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia 2022 właściciel pasieki w Kobylnikach zgłosił policji w Tarnowie Podgórnym częściowe zniszczenie swojej hodowli pszczół. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca dwukrotne wtargnął na teren gospodarstwa pszczelarskiego i celowo zdjął pokrywy oraz kolejne warstwy osłonowe uli. To spowodowało, że narażone na zimno owady zmarły. Starty sięgnęły blisko 30 tysięcy złotych. 

Podejrzany został ujęty przez świadków, którzy 10 lutego 2022 r. zauważyli go na miejscu zdarzenia. Po przyjeździe policji okazało się, że mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Domniemany sprawca został zatrzymany, a prokuratura postawiła mu zarzuty zniszczenia mienia.Liczba wyświetleń artykułu: 740

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kurczak teriyaki z miodem

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Kukurydziane bułeczki z miodem

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.