Portal Pszczelarski

Złapano sprawcę zniszczenia 35 uli w Kobylnikach 2022

pszczelarstwo wielkopolskie zniszczona pasieka

Funkcjonariusze policji z Komisariatu w Tarnowie Podgórnym w województwie wielkopolskim zatrzymali sprawcę zniszczenia 35 uli w miejscowości Kobylniki. 41-letni mężczyzna dokonał zniszczeń podczas dwukrotnych wtargnięć w okresie czterech miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia 2022 właściciel pasieki w Kobylnikach zgłosił policji w Tarnowie Podgórnym częściowe zniszczenie swojej hodowli pszczół. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca dwukrotne wtargnął na teren gospodarstwa pszczelarskiego i celowo zdjął pokrywy oraz kolejne warstwy osłonowe uli. To spowodowało, że narażone na zimno owady zmarły. Starty sięgnęły blisko 30 tysięcy złotych. 

Podejrzany został ujęty przez świadków, którzy 10 lutego 2022 r. zauważyli go na miejscu zdarzenia. Po przyjeździe policji okazało się, że mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Domniemany sprawca został zatrzymany, a prokuratura postawiła mu zarzuty zniszczenia mienia.Liczba wyświetleń artykułu: 1307

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie