Portal Pszczelarski

Złapano sprawcę zniszczenia 35 uli w Kobylnikach 2022

pszczelarstwo wielkopolskie zniszczona pasieka

Funkcjonariusze policji z Komisariatu w Tarnowie Podgórnym w województwie wielkopolskim zatrzymali sprawcę zniszczenia 35 uli w miejscowości Kobylniki. 41-letni mężczyzna dokonał zniszczeń podczas dwukrotnych wtargnięć w okresie czterech miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia 2022 właściciel pasieki w Kobylnikach zgłosił policji w Tarnowie Podgórnym częściowe zniszczenie swojej hodowli pszczół. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca dwukrotne wtargnął na teren gospodarstwa pszczelarskiego i celowo zdjął pokrywy oraz kolejne warstwy osłonowe uli. To spowodowało, że narażone na zimno owady zmarły. Starty sięgnęły blisko 30 tysięcy złotych. 

Podejrzany został ujęty przez świadków, którzy 10 lutego 2022 r. zauważyli go na miejscu zdarzenia. Po przyjeździe policji okazało się, że mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Domniemany sprawca został zatrzymany, a prokuratura postawiła mu zarzuty zniszczenia mienia.Liczba wyświetleń artykułu: 1458

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.