Portal Pszczelarski

Złapano sprawcę zniszczenia 35 uli w Kobylnikach 2022

pszczelarstwo wielkopolskie zniszczona pasieka

Funkcjonariusze policji z Komisariatu w Tarnowie Podgórnym w województwie wielkopolskim zatrzymali sprawcę zniszczenia 35 uli w miejscowości Kobylniki. 41-letni mężczyzna dokonał zniszczeń podczas dwukrotnych wtargnięć w okresie czterech miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia 2022 właściciel pasieki w Kobylnikach zgłosił policji w Tarnowie Podgórnym częściowe zniszczenie swojej hodowli pszczół. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca dwukrotne wtargnął na teren gospodarstwa pszczelarskiego i celowo zdjął pokrywy oraz kolejne warstwy osłonowe uli. To spowodowało, że narażone na zimno owady zmarły. Starty sięgnęły blisko 30 tysięcy złotych. 

Podejrzany został ujęty przez świadków, którzy 10 lutego 2022 r. zauważyli go na miejscu zdarzenia. Po przyjeździe policji okazało się, że mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Domniemany sprawca został zatrzymany, a prokuratura postawiła mu zarzuty zniszczenia mienia.Liczba wyświetleń artykułu: 1923

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bigos staropolski na winie z miodem

Bananowe chipsy z miodem

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.