Portal Pszczelarski

Sadzenie drzew i krzewów miododajnych we wszystkich gminach powiatu kieleckiego 2022

pszczelarstwo świętokrzyskie Mazowiecko-Świętokrzyskie Towarzystwo Ornitologiczne

 

Starostwo Powiatowe w Kielcach w ramach działań na rzecz zwiększenia populacji pszczół przeznaczyło 45 tysięcy złotych na sadzenie we wszystkich gminach powiatu kieleckiego drzew i krzewów miododajnych.

Projekt jest realizowany we współpracy z Mazowiecko-Świętokrzyskim Towarzystwem Ornitologicznym. Ma to zapobiec nasadzeniom gatunków inwazyjnych, gdyż Towarzystwo akceptowało przygotowaną przez Starostwo listę drzew i krzewów, które pojawią się w gminach. Wśród wybranych roślin znalazły się między innymi lipy, klony, jarząby, jabłonie, pigwowce japońskie, czereśnia, głóg, grusza, dereń, irga, czeremcha. Dokładne miejsca nasadzeń wskazują gminy, nierzadko też razem z pszczelarzami. 

Akcja jest realizowana rokrocznie od 2014 roku. Dotychczas w jej ramach zakupiono 20 tysięcy drzew i krzewów miododajnych. W rozmowie z TVP Kielce Mariusz Ściana, członek Zarządu Powiatu w Kielcach zdradził, że w 2022 roku zainteresowanie nasadzeniami było duże i wszystkie gminy złożyły wnioski o dofinansowanie.Liczba wyświetleń artykułu: 526

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie