Portal Pszczelarski

Sadzenie drzew i krzewów miododajnych we wszystkich gminach powiatu kieleckiego 2022

pszczelarstwo świętokrzyskie Mazowiecko-Świętokrzyskie Towarzystwo Ornitologiczne

 

Starostwo Powiatowe w Kielcach w ramach działań na rzecz zwiększenia populacji pszczół przeznaczyło 45 tysięcy złotych na sadzenie we wszystkich gminach powiatu kieleckiego drzew i krzewów miododajnych.

Projekt jest realizowany we współpracy z Mazowiecko-Świętokrzyskim Towarzystwem Ornitologicznym. Ma to zapobiec nasadzeniom gatunków inwazyjnych, gdyż Towarzystwo akceptowało przygotowaną przez Starostwo listę drzew i krzewów, które pojawią się w gminach. Wśród wybranych roślin znalazły się między innymi lipy, klony, jarząby, jabłonie, pigwowce japońskie, czereśnia, głóg, grusza, dereń, irga, czeremcha. Dokładne miejsca nasadzeń wskazują gminy, nierzadko też razem z pszczelarzami. 

Akcja jest realizowana rokrocznie od 2014 roku. Dotychczas w jej ramach zakupiono 20 tysięcy drzew i krzewów miododajnych. W rozmowie z TVP Kielce Mariusz Ściana, członek Zarządu Powiatu w Kielcach zdradził, że w 2022 roku zainteresowanie nasadzeniami było duże i wszystkie gminy złożyły wnioski o dofinansowanie.Liczba wyświetleń artykułu: 424

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Biały miód leśny z Mount Oku

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.