Portal Pszczelarski

60 tysięcy pszczół skradzionych z centrali sieci supermarketów w USA 2022

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA kradzież pszczół

W miejscowości Carlisle w amerykańskim stanie Pensylwania doszło do kradzieży 60 tysięcy pszczół. Owady znajdowały się na terenie korporacji Giant Company na Harrisburg Pike, będącego właścicielem sieci supermarketów. 

Firma utrzymywała ule, gdyż w ten sposób chciała pomóc zaradzić problemowi zmniejszającej się populacji pszczół. W stanie Pensylwania jest to poważny problem. W okresie od kwietnia 2020 roku do kwietnia 2021 roku, według organizacji Bee Informed Partnership tutejsi pszczelarze utracili 45,5% swoich kolonii. Co i tak jest mniej niż w stanie Iowa, gdzie hodowcy w analogicznym czasie utracili aż 58,4% swoich rodzin. 

W 2020 roku Giant Company stworzyła również łąkę kwietną o powierzchni blisko 3 hektarów. O kradzieży firma zawiadomiła policję i okolicznych pszczelarzy, ostrzegając ich przed zagrożeniem. Zdaniem policji przestępcy zapakowali trzy ule na samochód, który zaparkowali z dala od drogi, w okolicznych trawach. W wydanym dla prasy komunikacie korporacja wyraziła rozczarowanie z powodu zaistniałej sytuacji i zadeklarowała, że stale współpracuje z miejscowymi służbami.Liczba wyświetleń artykułu: 203

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Kontrola jakości miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto orzechowe z miodem

Słodka sałatka z kurczakiem