Portal Pszczelarski

Wiosną powstanie kolejna łąka kwietna we Wrocławiu 2022

pszczelarstwo dolnośląskie akcja pszczelarska Wrocław dla pszczół łąka kwietna

Przy ulicy Bardzkiej we Wrocławiu na obszarze 600 metrów kwadratowych wiosną 2022 roku pojawi się łąka kwietna. Jest to wspólny projekt Dom Development i Zarządu Zielni Miejskiej. 

Jest to już kolejne w stolicy Dolnego Śląska miejsce, które ma wspomóc rozwój pszczelej populacji. W ramach akcji Wrocław dla pszczół, w 2021 roku łąki kwietne pojawiły się między innymi na Tarnogaju, Jagodnie, Muchoborze Wielkim czy Leśnicy. Projekt jest prowadzony przez Osiedla dla Wrocławia we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej i przy wsparciu Fundacji IntegrArte, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz rad osiedli. 

W przypadku łąki przy ulicy Bardziej za stronę finansową odpowiada Dom Development, z kolei władze miasta mają zadbać o wysianie tego miejsca i jego dalszą pielęgnację. Jak mówi w rozmowie z serwisem wroclaw.pl Aleksandra Zienkiewicz z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu wysiew jest planowany na początek wiosny 2022 roku, a w maju łąka powinna już służyć owadom zapylającym oraz cieszyć mieszkańców miejscowego osiedla.Liczba wyświetleń artykułu: 308

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Konferencja Pszczelarska: Gospodarka Pasieczna i Wychów Matek w sezonie 2015

Projekt Bzykająca Przyczepka

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Marketing pszczelarski – etykieta

Linia pszczół car: CT 46

Marketing pszczelarski w praktyce – dystrybucja

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Nan-e qandi

Piernik sułtański

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek