Portal Pszczelarski

Wiosną powstanie kolejna łąka kwietna we Wrocławiu 2022

pszczelarstwo dolnośląskie akcja pszczelarska Wrocław dla pszczół łąka kwietna

Przy ulicy Bardzkiej we Wrocławiu na obszarze 600 metrów kwadratowych wiosną 2022 roku pojawi się łąka kwietna. Jest to wspólny projekt Dom Development i Zarządu Zielni Miejskiej. 

Jest to już kolejne w stolicy Dolnego Śląska miejsce, które ma wspomóc rozwój pszczelej populacji. W ramach akcji Wrocław dla pszczół, w 2021 roku łąki kwietne pojawiły się między innymi na Tarnogaju, Jagodnie, Muchoborze Wielkim czy Leśnicy. Projekt jest prowadzony przez Osiedla dla Wrocławia we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej i przy wsparciu Fundacji IntegrArte, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz rad osiedli. 

W przypadku łąki przy ulicy Bardziej za stronę finansową odpowiada Dom Development, z kolei władze miasta mają zadbać o wysianie tego miejsca i jego dalszą pielęgnację. Jak mówi w rozmowie z serwisem wroclaw.pl Aleksandra Zienkiewicz z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu wysiew jest planowany na początek wiosny 2022 roku, a w maju łąka powinna już służyć owadom zapylającym oraz cieszyć mieszkańców miejscowego osiedla.Liczba wyświetleń artykułu: 678

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Nan-e qandi

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie