Portal Pszczelarski

300 tysięcy złotych na wsparcie dla pszczelarzy w Kujawsko-Pomorskim 2022

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie dofinansowanie pasieki Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ochrona Przyrody 2022 Pomorsko-Kujawski Związek Pszczelarzy w Bydgoszczy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu przewidział w środkach na 2022 rok kwotę 300 tysięcy złotych na wsparcie dla pszczelarzy. Są to pieniądze przeznaczone na rzecz zwiększenia pszczelej populacji w celu poprawy jej bioróżnorodności. 

Środki zostały uruchomione w ramach programu Ochrona Przyrody 2022. Z pieniędzy będą mogli skorzystać pszczelarze, którzy mają nie więcej niż pięć rodzin pszczelich. Otwarcie naboru do programu jest planowane na marzec 2022 roku. Za otrzymane środki będzie możliwy zakup uli i sprzętu pszczelarskiego. 

Projekt jest konsultowany z podmiotami pszczelarskimi z regionu. 3 lutego 2022 roku w toruńskiej siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się spotkanie z organizacjami pozarządowymi pszczelarzy. Swoimi zastrzeżeniami do programu podzielił się z serwisem pomorska.pl Jacek Paul, prezes Pomorsko-Kujawskiego Związku Pszczelarzy w Bydgoszczy, który uważa, że 300 tysięcy złotych to za mało, by pomóc w wystarczającym stopniu. Hodowca zwrócił przy tym uwagę na wysokie ceny na rynku pszczelarskim.



Liczba wyświetleń artykułu: 1519

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.