Portal Pszczelarski

Bezpłatne szkolenie pszczelarskie we wrocławskim Wojnowie 2022

pszczelarstwo dolnośląskie szkolenia pszczelarskie Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej Rój

Do 10 marca 2022 roku można się zgłaszać na bezpłatne szkolenie z zakresu pszczelarstwa organizowane przez Fundację Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej „Rój". Kurs będzie się odbywać na wrocławskim Wojnowie i potrwa do listopada 2022 roku. 

Do udziału w szkoleniu może się zgłosić praktycznie każdy, kto posiada przynajmniej jeden ul. Celem kursu jest przekazanie zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej na temat pszczelarstwa osobom, które stawiają pierwsze kroki w tej branży. 

Jak przekazuje serwis wroclaw.pl, w programie są również zajęcia związane z zagadnieniami pokrewnymi, jak turystyka pszczela czy apiterapia. Wykładowcami będą doświadczeni pszczelarze oraz nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Praktyczne zajęcia będą się odbywać w miejskiej pasiece przy ulicy Strachocińskiej w pobliżu stacji kolejowej Wrocław Wojnów Wschodni. Całość szkolenia jest bezpłatna, aczkolwiek uczestnicy ponoszą koszty budowy własnej pasieki w trakcie kursu. Na zakończenie szkolenia wszyscy słuchacze otrzymają stosowne certyfikaty. 

Liczba miejsc jest ograniczona. W szkoleniu może wziąć udział tylko 15 osób. Zgłoszenia należy przysyłać do 10 marca 2022 roku drogą elektroniczną na adres: czardybonlucjan@interia.pl lub listownie do Fundacji Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej Rój, ul. Zwycięstwa 1, 44-100 Gliwice.Liczba wyświetleń artykułu: 1223

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Obowiązki pszczelarza na koniec roku podatkowego

Sprzedaż bezpośrednia miodu - opodatkowanie

Zmiany w podatkach i składkach ZUS dla pszczelarzy w 2017 roku