Portal Pszczelarski

Bezpłatne szkolenie pszczelarskie we wrocławskim Wojnowie 2022

pszczelarstwo dolnośląskie szkolenia pszczelarskie Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej Rój

Do 10 marca 2022 roku można się zgłaszać na bezpłatne szkolenie z zakresu pszczelarstwa organizowane przez Fundację Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej „Rój". Kurs będzie się odbywać na wrocławskim Wojnowie i potrwa do listopada 2022 roku. 

Do udziału w szkoleniu może się zgłosić praktycznie każdy, kto posiada przynajmniej jeden ul. Celem kursu jest przekazanie zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej na temat pszczelarstwa osobom, które stawiają pierwsze kroki w tej branży. 

Jak przekazuje serwis wroclaw.pl, w programie są również zajęcia związane z zagadnieniami pokrewnymi, jak turystyka pszczela czy apiterapia. Wykładowcami będą doświadczeni pszczelarze oraz nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Praktyczne zajęcia będą się odbywać w miejskiej pasiece przy ulicy Strachocińskiej w pobliżu stacji kolejowej Wrocław Wojnów Wschodni. Całość szkolenia jest bezpłatna, aczkolwiek uczestnicy ponoszą koszty budowy własnej pasieki w trakcie kursu. Na zakończenie szkolenia wszyscy słuchacze otrzymają stosowne certyfikaty. 

Liczba miejsc jest ograniczona. W szkoleniu może wziąć udział tylko 15 osób. Zgłoszenia należy przysyłać do 10 marca 2022 roku drogą elektroniczną na adres: czardybonlucjan@interia.pl lub listownie do Fundacji Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej Rój, ul. Zwycięstwa 1, 44-100 Gliwice.Liczba wyświetleń artykułu: 3233

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.