Portal Pszczelarski

Bezpłatne szkolenie pszczelarskie we wrocławskim Wojnowie 2022

pszczelarstwo dolnośląskie szkolenia pszczelarskie Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej Rój

Do 10 marca 2022 roku można się zgłaszać na bezpłatne szkolenie z zakresu pszczelarstwa organizowane przez Fundację Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej „Rój". Kurs będzie się odbywać na wrocławskim Wojnowie i potrwa do listopada 2022 roku. 

Do udziału w szkoleniu może się zgłosić praktycznie każdy, kto posiada przynajmniej jeden ul. Celem kursu jest przekazanie zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej na temat pszczelarstwa osobom, które stawiają pierwsze kroki w tej branży. 

Jak przekazuje serwis wroclaw.pl, w programie są również zajęcia związane z zagadnieniami pokrewnymi, jak turystyka pszczela czy apiterapia. Wykładowcami będą doświadczeni pszczelarze oraz nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Praktyczne zajęcia będą się odbywać w miejskiej pasiece przy ulicy Strachocińskiej w pobliżu stacji kolejowej Wrocław Wojnów Wschodni. Całość szkolenia jest bezpłatna, aczkolwiek uczestnicy ponoszą koszty budowy własnej pasieki w trakcie kursu. Na zakończenie szkolenia wszyscy słuchacze otrzymają stosowne certyfikaty. 

Liczba miejsc jest ograniczona. W szkoleniu może wziąć udział tylko 15 osób. Zgłoszenia należy przysyłać do 10 marca 2022 roku drogą elektroniczną na adres: czardybonlucjan@interia.pl lub listownie do Fundacji Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej Rój, ul. Zwycięstwa 1, 44-100 Gliwice.Liczba wyświetleń artykułu: 2711

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Bastani – perskie lody szafranowe

Piernik sułtański

Kapusta czerwona z porto

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie