Portal Pszczelarski

Bezpłatne szkolenie pszczelarskie we wrocławskim Wojnowie 2022

pszczelarstwo dolnośląskie szkolenia pszczelarskie Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej Rój

Do 10 marca 2022 roku można się zgłaszać na bezpłatne szkolenie z zakresu pszczelarstwa organizowane przez Fundację Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej „Rój". Kurs będzie się odbywać na wrocławskim Wojnowie i potrwa do listopada 2022 roku. 

Do udziału w szkoleniu może się zgłosić praktycznie każdy, kto posiada przynajmniej jeden ul. Celem kursu jest przekazanie zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej na temat pszczelarstwa osobom, które stawiają pierwsze kroki w tej branży. 

Jak przekazuje serwis wroclaw.pl, w programie są również zajęcia związane z zagadnieniami pokrewnymi, jak turystyka pszczela czy apiterapia. Wykładowcami będą doświadczeni pszczelarze oraz nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Praktyczne zajęcia będą się odbywać w miejskiej pasiece przy ulicy Strachocińskiej w pobliżu stacji kolejowej Wrocław Wojnów Wschodni. Całość szkolenia jest bezpłatna, aczkolwiek uczestnicy ponoszą koszty budowy własnej pasieki w trakcie kursu. Na zakończenie szkolenia wszyscy słuchacze otrzymają stosowne certyfikaty. 

Liczba miejsc jest ograniczona. W szkoleniu może wziąć udział tylko 15 osób. Zgłoszenia należy przysyłać do 10 marca 2022 roku drogą elektroniczną na adres: czardybonlucjan@interia.pl lub listownie do Fundacji Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej Rój, ul. Zwycięstwa 1, 44-100 Gliwice.



Liczba wyświetleń artykułu: 4366

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Korzenna sałatka z tofu i miodem na jabłkach

Jajka w koszulce z kuskusem, pomidorkami i miodem

Sałata rzymska z mandarynkami i ogórkiem

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia