Portal Pszczelarski

Zróbmy to razem dla pszczół 2022 - akcja pszczelarska

pszczelarstwo w Polsce akcja pszczelarska Zróbmy to razem dla pszczół 2022 Zróbmy to razem dla pszczół

"Zróbmy to razem dla pszczół" to nazwa inicjatywy, polegającej na licytacji internetowej produktów z pszczołami zaprojektowanymi przez polskie artystki. Część dochodu z wystawionych do sprzedaży przedmiotów idzie na pomoc owadom zapylającym. Pierwsza edycja akcji została przeprowadzona w 2020 roku. Dzięki zebrany w ten sposób pieniądzom udało się dotychczas zwiększyć pszczelą populację o 120 tysięcy osobników.

Inicjatorami akcji są Diana Dyba i Fundacja Pociechom, która buduje Centrum Pszczele - instytucję przekazującą wiedzę na temat pszczół. Znajdą się tu ule, bioróżnorodny ogród i domek do apiterapii. W Centrum mają się odbywać także warsztaty i zajęcia edukacyjne na temat pszczół i pszczelarstwa. Zakończenie budowy jest zaplanowane na 2022 rok. 

By zebrać konieczne środki na ten projekt cztery artystki: Pola Dwurnik, Natalia Olbiński, Magdalena Pankiewicz i Zuza Miśko zaprojektowały pszczoły, które mogą zostać umieszczone na produktach firmowych marek. Przykładowo, pszczoła według koncepcji Natalii Olbiński pojawiła się na szlafroku i koszuli nocnej marki I love grain, a praca Poli Dwurnik na obrusie i opakowaniach ręcznie tworzonych ciasteczek florentynek Loftu Kulinarnego. 

Właśnie takie produkty z pszczołami przekazywane są potem przez te marki na internetową aukcję. Można je wylicytować w serwisie Allegro na koncie Fundacji Pociechom. Aukcje na bieżąco dodawanych rzeczy będą prowadzone do końca 2022 roku, a każdy przedmiot będzie do kupienia w przeciągu siedmiu dni od wystawienia.Liczba wyświetleń artykułu: 602

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.