Portal Pszczelarski

Zróbmy to razem dla pszczół 2022 - akcja pszczelarska

pszczelarstwo w Polsce akcja pszczelarska Zróbmy to razem dla pszczół 2022 Zróbmy to razem dla pszczół

"Zróbmy to razem dla pszczół" to nazwa inicjatywy, polegającej na licytacji internetowej produktów z pszczołami zaprojektowanymi przez polskie artystki. Część dochodu z wystawionych do sprzedaży przedmiotów idzie na pomoc owadom zapylającym. Pierwsza edycja akcji została przeprowadzona w 2020 roku. Dzięki zebrany w ten sposób pieniądzom udało się dotychczas zwiększyć pszczelą populację o 120 tysięcy osobników.

Inicjatorami akcji są Diana Dyba i Fundacja Pociechom, która buduje Centrum Pszczele - instytucję przekazującą wiedzę na temat pszczół. Znajdą się tu ule, bioróżnorodny ogród i domek do apiterapii. W Centrum mają się odbywać także warsztaty i zajęcia edukacyjne na temat pszczół i pszczelarstwa. Zakończenie budowy jest zaplanowane na 2022 rok. 

By zebrać konieczne środki na ten projekt cztery artystki: Pola Dwurnik, Natalia Olbiński, Magdalena Pankiewicz i Zuza Miśko zaprojektowały pszczoły, które mogą zostać umieszczone na produktach firmowych marek. Przykładowo, pszczoła według koncepcji Natalii Olbiński pojawiła się na szlafroku i koszuli nocnej marki I love grain, a praca Poli Dwurnik na obrusie i opakowaniach ręcznie tworzonych ciasteczek florentynek Loftu Kulinarnego. 

Właśnie takie produkty z pszczołami przekazywane są potem przez te marki na internetową aukcję. Można je wylicytować w serwisie Allegro na koncie Fundacji Pociechom. Aukcje na bieżąco dodawanych rzeczy będą prowadzone do końca 2022 roku, a każdy przedmiot będzie do kupienia w przeciągu siedmiu dni od wystawienia.Liczba wyświetleń artykułu: 371

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład